SK Rakovník – Kutná Hora 4:2 (4:0)

„Úvod zápasu byl pro nás snad zlým snem!“ začal hodnotit utkání trenér Kutné Hory Bohuslav Šváb: „Ve druhé minutě se ocitl domácí útočník sám na malém vápně a otevřel skóre. Po tomto gólu se naše hra sice zlepšila, ale domácí i tak ovládli hru a do poločasu dokázali zvýšit svůj náskok na čtyři branky.“

Branky do brány kutnohorské Sparty padaly po hloupých chybách. „Po poločasové domluvě jsme přebrali iniciativu a naše hra se rázem změnila k nepoznání,“ říkal Šváb a upřesnil: „Po šancích Výborného a Trpišovského se ještě síť domácích nerozvlnila, ale v sedmdesáté minutě se tak konečně po Trpišovského střele stalo.“ V 83. minutě po rohu nastřelili hosté dokonce tyč. O dvě minuty později Trpišovský zůstal sám před brankářem, ten vyrazil jeho střelu na roh. V 91. minutě po závaru před domácí brankou přišlo snížení na 2:4 po gólu Koubka.

„Škoda prospaného prvního poločasu, poněvadž ve druhém jsme měli nato zápas vyrovnat nebo snad dokonce i vyhrát,“ litoval Bohuslav Šváb.

Branky Kutné Hory: Trpišovský, Koubek. Kutná Hora: Mičo – Kraus, Bareš, Poklop, Nedvěd (80. Jahoda) – Nekola, Pospíšil, Koubek, R. Menšík (65. L. Menšík) – Výborný, Trpišovský. Trenér Bohuslav Šváb.

BOHUSLAV ŠVÁB, MICHAL PAVLÍK