Současná Kouřim je jen stínem podzimního lídra, navíc marodku rozšířil i jediný útočník v kádru Novotný. Vstup do svižně vedeného utkání měla lepší Kouřim. Břečkovu střelu hlavou stačil Stoupa ještě vyrazit, dorážka Pokorného už byla nad jeho síly. Kutná Hora vyrovnala střelou z úctyhodné vzdálenosti, Doležal z trestného kopu překonal marně se k tyči natahujícího Poláka. Kutná Hora předváděla slušný fotbal, zakončení ale nebylo její silnou stránkou, přesto se do vedení dostala, ale snad jen Kozel ví, jakou částí těla míč do branky dopravil. Jiskřička naděje pro zdecimovanou Kouřim svitla při bohužel jediném světlém okamžiku Královského v utkání. V sólovém úniku vyškolil dva obránce a dokázal si poradit i s brankářem. Hosté si ale z Kouřimi odváží všechny body, po několika zahozených šancích, v té největší se netrefil střídající Schwarz, utkání rozhodl gólovou trefou Vančura.

„Myslím si, že to byl dobrý zápas. Kutná Hora byla od první minuty fotbalovější, míč měla častěji na svých kopačkách, byla hbitější. Vítězství hostů je zasloužené, my jsme se jen snažili se soupeřem držet krok, hráči určitě bojovali a utkání nevypustili. Vzhledem k našemu kádru máme příliš zraněných hráčů a soutěž dohráváme s dorostenci a už je to spíše o vůli než o fotbalovosti,“ řekl k utkání trenér Kouřimi Jiří Mašata.

„Z Kouřimi jedeme určitě spokojeni, protože jsme zde získali tři body,“ radoval se asistent trenéra Kutné Hory Radim Truksa. „Podle výkonu a šancí, které jsme si vytvořili, jsme vyhráli zaslouženě,“ vzpomínal na průběh hry. Domácí se nejprve ujali vedení, aby Sparta výsledek otočila. Kouřim ještě jednou dokázala vyrovnat, ale na gól Vančury už odpověď nenašla. „Po standardní situaci jsme inkasovali první branku, ale výsledek se nám podařil otočit na 2:1, soupeř znovu srovnal, ale v závěru Kuba Vančura rozhodl,“ zavzpomínal na průběh.

Kouřim - Kutná Hora 2:3 (1:1)

Branky: 12. Pokorný, 58. Královský – 35. Doležal, 56. Kozel, 79. Vančura. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: 4:5. Diváci: 200. Kouřim: Polák – Kaše (60.Šimonovský), Skalický, Pokorný, Novák – Dvořák (64.Stárek), M.Snížek, J.Snížek, Dušek – Břečka (69.Vízek), Královský. K. Hora: Stoupa - Skokan, Rathauz, Doležal, Linhart - Štainz (80. M. Šváb), T. Šváb (65. Luňáček), P. Růžička, Kozel - Jak. Vančura, Auer (50. A. Schwarz).

Zdroj: Miloslav Kapic