„Bohužel jsme zaspali začátek zápasu a dalo by se říct, že celou první půli. Hned v úvodu jsme navíc inkasovali po standardní situaci. Následně jsme byli u všeho až jako druzí," hlesl trenér kutnohorského A-týmu Radek Kulhánek a navázal: „Hrálo se na relativně malém hřišti a v utkání tak bylo velké množství soubojů, což vyhovovalo více domácím, kteří to mají naučené. Využívali dva vysoké hráče na hrotu, kteří měli za úkol míče sklepávat. Sice si domácí další velké šance v prvním poločase nevytvořili, ale bohužel druhá minuta, kdy jsme propadli po rohovém kopu, stačila k tomu, aby si domácí zajistili tři body."

Kutnohorská hra se po přestávce zlepšila, ale vyrovnat se Spartě nepovedlo. „O přestávce jsme si něco řekli, posunuli jsme celou naší hru výš, dali jsme Hradílka do útoku místo Piskače a myslím si, že hra se celkem vyrovnala a z naší strany zlepšila. Domácí už neměli tolik času na své nakopávané balóny, ale z platonického tlaku jsme nic nevytěžili, snad jen dva závary a v závěru střelu Váchy, kterou domácí brankář chytil," pokrčil rameny Radek Kulhánek a dodal: „V závěru to byli naopak domácí, kdo zahrozil, když po špatném výkopu našeho brankáře trefil jeden z domácích hráčů vršek břevna."

„Fotbal tentokrát celkově neměl moc kvalitu, protože se hrálo na místním tréninkovém hřišti, jelikož na hlavním hřišti probíhá rekonstrukce. Ono tréninkové hřiště je sice pěkné, rovné, ale hodně malé, což nám bohužel nevyhovovalo a my nemohli hrát svou hru. Nedokázali jsme zvládnout souboje a asi jsme zaslouženě prohráli. Pozitivum vidím v tom, že se naše hra po přestávce zlepšila," uzavřel kutnohorský kouč.

Vysoké Mýto - Kutná Hora 1:0 (1:0)Branka: 2. Hock. Rozdhodčí: Šálková - Žáková, Hasíková. ŽK: Motl, Černík - Vácha, Cimr, Regner, Franc. Bez ČK. Diváci: 160.
Vysoké Mýto: Černík - Žák, Hock, Živný, Dvořák, Kopřiva, Tomášek, Motl (90.+1 Zavřel), Wimmer (88. Konečný), Mach (90.+2 Trnka), Štěpánek (70. Rezek). Trenér Roman Oliva.
Kutná Hora: Ptáček - Nekvinda, Regner, Franc, Urban, Vácha, Šindelář, Kulhánek, Šesták (64. Hačka), Cimr (75. Vocel), Piskač (46. Hradílek). Trenér Radek Kulhánek.

Adam Procházka