Kdy jste začali se zimní přípravou a kde trénujete?

S přípravou jsme začali v první polovině ledna. Trénujeme v domácích podmínkách, většinou na malém hřišti s umělou trávou.

Zúčastnili jste se také zimního soustředění?

Soustředění proběhlo, byl to takový třídeňák v Brandýse nad Labem, během kterého jsme si stihli zatrénovat, odehrát jedno přípravné utkání a taky zbyl čas na utužování kolektivu.

Z přípravného fotbalového utkání Plaňany - Velký Osek (4:2)
Trenér Petr Šafránek odkrývá karty. Plaňany posilují, odešel jen jeden hráč

Co je hlavní náplní celé přípravy? Na co se nejvíce zaměřujete?

Od začátku se snažím kluky přesvědčit, aby nebyli líní a sami se udržovali v kondici. V tréninku jsme se ze začátku více zaměřovali na fyzickou přípravu, tu teď kombinujeme s různým herním cvičením. Díky umělce můžeme trénovat s míčem a zahrát si alespoň malý fotbal.

Kolik jste pro mužstvo naplánoval přípravných zápasů?

Naplánoval jsem celkem čtyři zápasy, jeden jsme již odehráli na soustředění s Labským Kostelcem. O víkendu se utkáme se Štítarským SK, budou následovat Benátky B a v generálce nás prověří Zásmuky.

Co čekáte od přípravných zápasů vzhledem k síle a kvalitě soupeřů?

Očekávám spíše vyrovnaná utkání, příprava bývá z různých důvodů jiná než ostré zápasy. Mě budou zajímat především individuální výkony našich hráčů a celková připravenost týmu.

Z přípravného fotbalového utkání Plaňany - Velký Osek (4:2)
Plaňany do poločasu rozhodly, i když je Velký Osek pořádně zaskočil

Získali jste do svého kádru nějakého novice, popřípadě jestli někoho zkoušíte nebo koho ještě chcete?

Pohyb v kádru nebyl žádný, přestože bychom na některých postech chtěli posílit. Ovšem nic konkrétního zatím nemáme. Pro nás je důležité, že nikdo neodešel, a aby se současným hráčům vyhýbala zranění.

Kdo kádr opustil?

Nikdo.