Vstup do zápasu se čáslavským borcům moc nepovedl. Už v 8. minutě rozvlnil síť za Kubátovými zády Kabourek.

„Chtěli jsme do utkání vstoupit aktivně. Myslím si, že se nám záměr v prvních pěti minutách povedl. Měli jsme několik nebezpečných centrů, ale žádnou šanci jsme si nevytvořili. Naopak hosté udeřili hned po první kolmici, kdy se hráč ocitl před naší bránou a udělal kličku Kubátovi,“ popsal trenér domácího celku Radim Truksa a pokračoval: „Inkasovanou brankou naše aktivita opadla. Chtěli jsme hrát podle našich not, ale nebylo tomu tak.“

Letohrad hrál v Čáslavi bojovně a podal velmi dobrý výkon. Na jaře se mu celkově daří a má dobré výsledky. Čáslavští však dokázali vyrovnat ve 25. minutě, kdy se prosadil Jícha. „Měli jsme výsledek do přestávky otočit, protože Kuba Vančura měl tisíciprocentní šanci z malého vápna, ale trefil břevno,“ litoval Truksa.

Ve druhém poločase Čáslavští soupeře tlačili. Jíchovu gólovou hlavičku ještě parádním zákrokem vytáhl gólman soupeře. V 77. minutě se domácí dočkali, když desítku proměnil svým druhým gólem v zápase Jícha.

„Pak už jsme zápas dohráli a získali hodně důležité body, které nás v tabulce posunou blíž středu tabulky,“ oddychl si Radim Truksa, jehož hráči mu v samotném závěru připravili jednu infarktovou situaci: „Rozehrávali jsme standardní situaci z půlky a Skokan s Vančurou vše vytvořili tak, že najednou hráč hostí běžel sám na bránu. Nakonec jsme ho dostihli a akci přerušili. To byla velká gólovka.“

Čáslav – Letohrad 2:1 (1:1)

Branky: 25. a 77. pk Jícha - 8. Kabourek. Čáslav: Kubát - Richard, Vebr, Vančura, Jícha (89. Kunášek), Petrů, Kořínek (87. Černík), Strnad (75. Dastych), Vocel (67. Kopp), Skokan, Hannich. Trenér: Truksa.