Vysokou porážku z minulého kola chtěli fotbalisté Čáslavi určitě před domácími fandy odčinit, ale zůstalo pouze u toho – realita byla totiž jiná.

První vážné varování pro domácí hráče přišlo ve 23. min utkání, kdy se opřel za šestnáctkou do míče Veverka a jeho střela skončila na tyči Houdkovi brány. To bylo také vše, co stálo v prvním poločase za zmínku.

Ve druhém poločase už diváci branky viděli, ale k jejich nelibosti všechny skončili za domácím brankářem. První z nich přišla čtyři minuty po změně stran, kdy centr Benčíka doletělk nohám Karlíka, který si s danou situací už věděl rady – 0:1. Druhý přesný zásah vedoucího celku II. ligy přišel přesně po hodině hry. Po pěkné akci z levé strany v podání Benčíka se před Houdkem zjevil osamocený Veverka – 0:2. Jen minutu po svém vystřídání fauloval v pokutovém území čáslavský Klučiar a hosté tak kopali v 85. min pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Valenta, který si vychutnal brankáře Zenitu potřetí. Ústí si bez větší námahy odvezlo z Vodrant všechny tři body.

Čáslav - Ústí n. L. 0:3 (0:0)

Branky: 49. Karlík, 60. Veverka, 85. Valenta z PK. Rozhodčí: Adam - Slavík, Szarowski. ŽK: 3/3 (Fikejz, Kunášek, Klučiar - Zachariáš, Džuban, Veverka). Diváci: 384. Čáslav: Houdek - Kotrba, T. Brezinský, Skoupý, Okleštěk (84. Klučiar) - Kotyza (56. Nitrianský), Haniak (56. Vlasko), Brunclík, Kunášek – Fikejz, Markovič. Ústí n. L.: Novák - Hyčka, Valenta, Džuban, Dvořák - Franc (88. Volek), Martykán, Zachariáš, Benčík - Veverka (73. Jindráček), Karlík (86. Rudnytskyy).