„Druhé místo je pěkné," říkal Jakub Stach o celkovém výsledku. V semifinále si nejprve jeho svěřenci poradili se Znojmem. „Znojmo hrálo hlavně s juniorkou a hráči ze širšího kádru áčka. My jsme měli v sestavě čtyři hráče z loňského A-týmu, jinak jsme sestavu doplnili hráči z B-týmu a kluky, co jsou v Čáslavi na testech. Nevěděli jsme, co od toho očekávat, ale semifinále jsme zvládli," říkal trenér.

Ve finále proti Táborsku vedli Čáslavští dlouho 1:0 a ještě dvacet minut před koncem byl stav nerozhodný 1:1. „Jenže v závěru jsme dostali slepené góly. Všechny týmy střídaly dvě jedenáctky, zatímco my jsme tam přijeli v patnácti lidech, takže toho kluci měli už plné zuby," hledal příčiny finálové porážky Stach.

Celkově si však turnaj pochvaloval: „S turnajem jsme spokojení. Na začátku přípravy je to pro nás povzbuzení do další práce. Budeme shánět posily, tým určitě doplníme, protože v tomto složení bychom měli problémy. Postupně budeme hráče zapracovávat a věřím, že se nám bude dařit."

S týmem na turnaji chyběl útočník Aleš Melechovský, který se v Čáslavi zúčastnil jen zahajovacího tréninku. „Aleš stále neví, kde bude hrát. Hledá si angažmá a chodí na testy do jiných klubů," vysvětlil Jakub Stach.

Jméno nového trenéra bude představeno v pondělí dopoledne, kdy ho bude znát i kabina.

Výsledky turnaje

Čáslav - Znojmo 2:0 (2:0)Branky: Brudný, Rendla. Čáslav: Antošík - Šandera, M. Výborný, Rendla, Brudný - Král, Váňa - Mlynka, Fikejz, Nakata - Praise.

Finále: Čáslav - Táborsko 1:4 (1:1)
Branka Čáslavi: Balzasumba. Čáslav: J. Dastych - Šandera, M. Výborný, Rendla (36. M. Brudný), Svoboda - Petr Váňa (36. Hájek), M. Král (36. Praise) - Fikejz, Balzasumba, Mlynka (36. Nakata) - Špičák.

Další program Čáslavi: Jihlava – Čáslav (úterý, 17 hod.), Admira Praha – Čáslav A/B (středa, 18 hod.).