První branku dal Kamil Petrů, nová čáslavská akvizice ze Zruče nad Sázavou, který využil dobrou přihrávku od Jíchy. Jen o dvě minuty později zvýšil skóre čáslavský kapitán Vančura. V jedenácté minutě si kutnohorští hráči srazili do vlastní brány aut Skokana. Na další branku se čekalo deset minut, Strnad převzal míč, a vystřelil k tyči. Šest minut před koncem prvního poločasu dala Čáslav pátou branku, když mířil přesně Hannich, kterému přihrával Vocel.

Druhý poločas už tolik branek nepřinesl, přesněji padly dvě branky. První dali domácí fotbalisté v čtyřiapadesáté minutě, když vyrazili do protiútoku, který zakončil úspěšně Kamil Petrů, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Poslední branka padla šest minut před koncem základní hrací doby, Dastych přihrál Koppovi, který dal sedmou branku čáslavského mužstva.

„Zápas pro nás dopadl velmi dobře, jak herně, tak výsledkově. Měli jsme dobrý vstup do utkání, v jedenácté minutě jsme vedli 3:0, od toho se odvíjel zbytek utkání. Když padalo více branek, naše koncentrace už nebyla stoprocentní, jinak jsem ale byl spokojený. Líbil se mi předvedený výkon, a samozřejmě také výsledek. Jsem rád, že jsme se si neodnesli nějaká zranění, doufám, že jsme na jaro dobře připraveni,“ byl s výsledkem i výkonem svých svěřenců spokojený čáslavský trenér Radim Truksa.

„Utkání se nám nepovedlo, nezvládli jsme to, bylo to pro nás vyškolení zadarmo. Čáslav nastoupila od začátku s daleko větším odhodláním a chutí, vysoko nás napadala, takže jsme měli problém s rozehrávkou a z toho pramenily naše chyby. Do jedenácté minuty jsme prohrávali o tři branky, první byla po dlouhém autu, druhá z trestného kopu, třetí branka byla napůl vlastní, když jsme si míč srazili do brány po dlouhém autu. Pak jsme se alespoň trochu dostali do hry, ale domácí trestali každé naše zaváhání, takže jsme v poločase prohrávali o pět branek. Druhý poločas byl díky prostřídání o trochu lepší, i tak ale soupeř vstřelil dvě branky. Je to pro nás velká lekce, doufám, že se z toho ponaučíme a vezmeme si z toho jen to pozitivní. Do prvního mistrovského utkání na jaře půjdem snad v jiném rozpoložení a doufám, že to zvládneme,“ nebyl s výsledkem moc spokojený trenér Kutnohorských fotbalistů Radek Kulhánek.

Čáslav odehraje první jarní utkání na domácí půdě proti Horkám nad Jizerou, utkání je naplánováno na sobotu 9. března od 14:30. Jako rozhodčí se představí trio Petra Víta s asistenty Jiřím Erlebachem a Pavlou Navrátilovou. Místem utkání je čáslavská umělá tráva.

Kutnou Horu čeká zápas v Novém Strašecí s tamním fotbalovým mužstvem. Začátek utkání je naplánovaný na sobotu 9. března od 14:30.

Čáslav - Kutná Hora 11:0 (6., 54. K. Petrů, 8. Vančura, 11. vlastní, 21. Strnad, 39. Hannich, 84. Kopp.

Čáslav: Karban - Skokan, Mráz (69. Vocel), Kunášek (69. Strnad) - J. Petrů, Vocel (46. Ronovský) - Strnad (46. Kopp), K. Petrů, Vančura, Hannich (46. Dastych) - Jícha (69. Hannich). Trenér Radim Truksa.
Kutná Hora: Jeřábek - Marek, Bílek, Filipec (54. Exner), Franc - Semrád - Hradílek, Wolf (72. Filipec), Nekvinda - Kulhánek (54. Šesták) - Kacafírek (54. Cimr). Trenér Radek Kulhánek.