V první půli se obě mužstva soustředila hlavně na to, neinkasovat. Obranná čtveřice Čáslavi skvěle doplňovaná defenzivním záložníkem Filipem kanonýra Korčiána držela zkrátka a když mu jedinkrát uzdu na chvilku povolila zasáhl čistým skluzem stoper Vít.

To na druhé straně minimálně jednou pořádně zahřmělo. Dian čtyřicetimetrovým pasem s milimetrovou přesností vyslal dopředu Dolejše a ten po precizním zpracování napálil míč do tyče Aleksijevičovy branky. Jinak hosté hrozili spíš ze standardních situací. Na další Dianovu nabídku jen těsně nedosáhl na zadní tyči Filip.

Ve druhé půli se pokračovalo v zajetých kolejích. Krutý sice pálil zdálky těsně mimo, ale nebezpečnější byli hosté největší šanci měl po minele Aleksijeviče Fikejz, když z úhlu mířil do prázdné branky. Radost mu ale akrobatickým zákrokem pokazil Zlatohlavý. Další šanci prováhal Fikejz, který nezpracoval sklepnutí Filipa. „Naše finální část se mi dneska nelíbila, nebylo to řešeno moudře. Tam jsem dnes selhali,“ říkal po utkání kouč Čáslavi Miroslav Koubek.

Holice měla tříbodové šance až v závěru. Nejprve třináct minut před koncem dalekonosná střela střídajícího Lukáška proletěla jen centimetry okolo pravé šibenice čáslavské branky, pak se Vajda připravil o šanci špatným zpracováním, a následný závar zakončil Krutý střelou nad branku.

„Když kolega Koubek říkal, že se mu finální a předfinální fáze nelíbila, tak co mám teprve říkat já. Mrzí mě to hlavně proto, že tam máme zkušené hráče, kteří se do těch situací dostali a taky je nevyřešili dobře,“ prohlásil trenér HFK Miroslav Kouřil.

Jestli se diváci po celý zápas spíš nudili, tak poslední desetiminutovka je bavit musela. Hrálo se nahoru dolů. Rozhodnout mohl ještě čáslavský Brunclík, ale Aleksijevič jeho pokus vytáhl na roh.

„Tu remízu nakonec vítáme. Máme čtyři body náskok na Jihlavu. Pro soupeře je ten výsledek asi horší,“ uvedl Koubek na tiskové konferenci.
„Naše situace je velmi špatná. Upřímně řečeno, jsme tam. Na zázraky v českém fotbale nevěřím,“ prohlásil Kouřil.

„Tím dnešním zápasem jsme se tam ale nedostali. Je mi to líto i z toho důvodu, že podmínky, které tady jsou patří ve druhé lize k těm lepším,“ uzavřel smutně.

HFK Olomouc – FC Zenit Čáslav 0:0

Rozhodčí: Ardeleánu – Drastík, Santarius. ŽK: 3/3. Libič, 69. Josefík – 30. Filip Diváci: 542. Olomouc: Aleksijevič – Lošťák, Kalvoda, Zlatohlavý, Josefík – Dadák (72. Mucha), Libič (72. Lukášek), Grim (53. Kučerňák), Vajda – Krutý, Korčián. Čáslav: Frydrych – Kunášek, Mráz, Vít, Špidlen – Filip – Dolejš, Prášil, Dian (39. Brunclík), Fikejz (65. Bednář) – Ondrášek.