„Výsledek je pro nás zklamáním, protože jsme chtěli zápas vyhrát. Navíc po takovém průběhu utkání, kdy jsme byli v zápase jednoznačně lepším týmem. Chtěli jsme hrát hodně nátlakově, což se nám od začátku dařilo. Do desáté minuty jsme měli několik šancí, byla tam i tyč a měli jsme více ze hry. Bohužel jsme z úvodního tlaku nedokázali skórovat a naopak jsme po dlouhém hozeném autu z ničeho nic inkasovali," uvedl trenér Čáslavi Radim Truksa a navázal: „Nedokázali jsme na to hned reagovat, i když jsme hráli směrem dopředu dobře. Soupeře jsme ale přehrávali a vytvářeli si jednu šanci za druhou. Když nebudu přehánět, tak jsem jich napočítal osm až deset, a to byly opravdu velmi dobré příležitosti na gól."

Čáslav mohly v závěru přijít neproměněné šance draho. „Ve druhém poločase jsme začali znovu hrát aktivně, ale šance se nám stále nedařilo proměňovat. Nakonec se nám ale podařilo po standardní situaci vyrovnat. Bohužel gólovky, které tentokrát hodně pálil Jan Jícha, který měl sám tři nebo čtyři šance, nás mohly na konci utkání mrzet, protože soupeř šel pět minut před koncem do samostatného úniku, kdy nás ale podržel naštěstí Michal Kubát. Utkání tak skončilo jedna-jedna a my si vzali alespoň plusový bod v penaltách," shrnul Radim Truksa a uzavřel své hodnocení: „Hráčům nemám co vytknout. Makali, hráli na doraz, vytvářeli si spoustu šancí, ale bohužel fotbal je někdy takový, že se šance nepromění. Umřeli jsme na krásu a nedali góly."

Čáslav - Ostrá 2:1 po pen. (58. Růžička - 22. Herzán). Čáslav: Kubát - Bodlák, Růžička, Kunášek, D. Dastych - Vančura, Maxa, Hannich (78. Komma) - Jícha, M. Antoš - Špičák (84. Strnad). Trenéři Jiří Antoš, Radim Truksa.