Čáslav – Český Brod 3:2

Již v 5. minutě se dostali Čáslavští za obranu hostí a z brejku otevřeli skóre. Od té doby byli Českobrodští lepší, a to po celý zápas. Chvíli před přestávkou za to byli odměněni. V malém vápně se nejlépe zorientoval Novák a vyrovnal.

Začátek druhé půle ale hostům hrubě nevyšel. Nejprve po přísně nařízené penaltě inkasovali podruhé a zanedlouho to po brejkové situaci bylo o dva góly. O chvíli později dokázal Plucha snížit, vyrovnat se hostům už ale nepodařilo.

„My jsme spokojeni tak akorát s výsledkem,, protože jsme po dlouhé době vyhráli,“ trpce se pousmál asistent čáslavského trenéra Jakub Svoboda, kteří zaskočil na pozici hlavního kouče, neboť Roman Kučera je nemocný. „Hráli jsme v novém rozestavení, což jsme zkoušeli jen na jednom tréninku, což jsme se snažili převést do zápasové praxe. Máme ale na čem pracovat,“ přiznal Svoboda. „Soupeř byl výrazněji více na míči, tvořil hru, my jsme hráli spíše na brejky. Naše rozehrávka měla skoro pokaždé jepičí život, nebyli jsme schopni dostat hru na polovinu soupeře. Druhá půle byla živelnější, ale principy hry se v naší souhře objevovaly ještě méně. Druhý náš gól přidal Peterka z penalty a Ronovský přidal třetí. V zápase jsme vytěžili z minima maximum, musíme se snažit zlepšit náš herní projev,“ dodal čáslavský asistent.

„Dá se říct, že my hráli a soupeř dával góly,“ podotkl vedoucí hostujícího mužstva Jan Křen.

Na něj navázal i českobrodský trenér Zdeněk Šmejkal. „Čáslav měla tři šance a všechny využila. My nedokázali z mnoha šancí alespoň některou další využít,“ litoval trenér hostí. „Zápas, kromě výsledku, hodnotím vcelku pozitivně. Soupeře jsme dokázali přehrát,“ dodal Šmejkal.

Branky: Chábera, Peterka (z PK), Ronovský – Novák, Plucha. Poločas: 1:1.

Čáslav – I. poločas: Vyhnánek – Mráz, Vencl, Peca – Konyvka, Nešpor, Bašek, Junek, Slavík – Turyna, Slavík. II. poločas: Vyhnánek (70. Beran) – Dastych, Hejný, Mach – Hybler, Bašek, Nešpor, Čuchal, Vilím – Peterka, Ronovský.

Český Brod: Přibyl – Václavík, Kejha ,Skořepa – Kadlec, Farkaš, Minarčin, Novák, Moravec – Fikejz, Ketner, střídali Plucha, Částka, Černý, Blecha.