„Přijede k nám kvalitní soupeř, který má mnoholetou zkušenost s nejvyšší českou fotbalovou soutěží, i když se mu v uplynulé sezoně nepodařilo udržet prvoligovou příslušnost. Od zápasu čekám, že nabídne kvalitní fotbal. Bude jenom na nás, jakým způsobem se s Příbramí dokážeme popasovat. Jsme ale odhodlaní nedat svou kůži lacino a zkusit uhrát co nejlepší výsledek," předeslal trenér Čáslavi Radim Truksa a navázal: „Příbram bude velkým favoritem, ale my podáme svůj nejlepší výkon a uvidíme, jak vše dopadne. Rozhodně chceme ale soupeře potrápit, aby nedostal případný postup zadarmo."

Čáslav bude na zápas kompletní. „Zraněný momentálně nikdo není. Doposud nám chyběl Jakub Vančura, který byl na dovolené, ale už je zpět v tréninku, takže bychom měli být v sobotu kompletní," těší čáslavského kouče, který očekává od soupeře běhavý fotbal: „Do Příbrami se vrátil trenér Csaplár, takže předpokládám, že bude její hra založená hodně na běhání. Mají mladé mužstvo, ve kterém jsou ale i zkušení hráči jako Skácel nebo Kukec. Očekávám agresivní utkání. Bude to hodně o napadání a o tom, jak se v zápase dokážeme srovnat a reagovat na hru soupeře." 

Trenér Truksa již zažil utkání proti soupeři se zkušenostmi z první ligy. „Když jsem trénoval v Kutné Hoře, tak jsme v poháru narazili na pražskou Slavii. Hráčům jsem tenkrát řekl v kabině své a nakonec pro nás zápas dopadl velmi dobře, když jsme prohráli pouze nula-jedna a byli Slavii vyrovnaným soupeřem. Z tohoto hlediska jsem ponaučený a hráče budu chtít připravit tak, aby zápas s Příbramí vypadal alespoň tak, jako ten proti Slavii v Kutné Hoře," uvedl Radim Truksa, pro kterého bude utkání dvojnásob prestižní: „Bude to hodně zajímavé. Trenér Csaplár má ve fotbalových kruzích hodně známé jméno. Trénoval například Liberec a Slavii, má titul v české lize, což hovoří za vše. Pro mě osobně to bude zpestření, protože jsem pod ním fungoval na začátku jeho trenérské kariéry v Příbrami. Znám ho tedy přibližně dvacet let. I proto to pro mě bude hodně prestižní utkání."