Kutná Hora - Čáslav 0:6 (0:1)

Celý zápas měli navrch hosté. Čáslavské fotbalistky však neměly dobrý konec první půle, ani začátek druhé. Až ke konci zápasu rozjely svůj gólostroj a Kutnohoračkám nastřílely šest branek.

„Ze začátku první půle jsme hráli pěkný fotbal na jeden dotek, ale pak jsme se přizpůsobili hře domácích a začali jsme to drbat," mračil se hostující trenér Jindřich Vaněček a pokračoval: „Věděli jsme, že na soupeřky máme, ale hráčky první půli vypustily. O přestávce byla trochu v kabině bouřka, řekli jsme si, jak to hrát nebudeme. Ve druhé půli už jsme hráli opět naši hru, ale stále máme velké nedostatky."

Trenér Sparty Alexander Nagy pomalu neměl, co by hodnotil. Jeho svěřenkyně se pomalu nedostaly k soupeřově bráně. „Zápas se mi hodnotí špatně. Soupeř byl jasně lepší, což se dalo čekat. My se bohužel nedostáváme dopředu, máme s tím velké problémy," říkal trenér domácích. „Problémy jsou i vzadu, kde děláme zbytečné chyby a polovinu branek jsme ani nemuseli dostat. Neumíme balon urvat a odkopnout."

Mohla to být ještě přijatelná porážka, ale v závěru sparťanky úplně odešly. Je to kondičkou? „Neřekl bych, že to je kondičkou, ale když dostaneme na 0:2 nebo 0:3, tak se tým složí a přestane hrát," odpověděl Nagy.

I přes porážku neztrácel úsměv na tváři vedoucí domácího družstva Martin Šanda: „Čáslavi gratuluji k vítězství. Do třetice jim to konečně vyšlo, jak bodovat, tak i vstřelit branku."

Statistiky

Branky: 8. Karafiátová, 62. Truhlářová, 63. a 86. Nezbedová, 83. pok. kop a 90.(+1) Podhorová. Rozhodčí: Žaloudek, bez karet. Kutná Hora: Jiříková - Strnadová, Olivová, Baranovičová, Francová - Vaníčková, Vavřičková, Danešová, Capouchová (34. Vintišková, 80. Havlová) - Beranová, Kulhánková (46. Mašínová). Trenér Alexandr Nagy. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Horálková (74. Havlíčková), T. Prchalová - Buřvalová, A. Prchalová, Karafiátová (81. Podhorová), Truhlářová - Miláčková (46. Nezbedová), Kunášková. Trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček.