Po bezbrankovém prvním poločase čekali diváci v Čáslavi na první branku až do 60. minuty, kdy se uvolnil na hranici velkého vápna Tomáš Mlynka a namířil přesně k pravé tyči benešovské branky a poslal tak Čáslav do vedení. Druhý gól domácích přišel záhy, když Jan Jícha nejprve rozjel útočnou akci, aby ji sám zakončil gólovou dorážkou a zvýšil na 2:0. Třetí gól Čáslavi přidal šest minut před koncem Vopat a o vítězi tak nebyl pochyb. Za hosty ještě stihl v závěru utkání na konečných 1:3 snížit Krmenčík.

Oldřich Abrhám: Věděli jsme, že přijdou naše chvíle

„Začátek utkání byl z obou stran opatrný, přeci jen se všichni známe, jak trenéři, tak hráči. Ani jedno mužstvo nechtělo v prvním poločase inkasovat a hrál se hodně opatrný fotbal, který občas provázely drobné nepřesnosti," uvedl trenér Čáslavi Oldřich Abrhám a navázal: „Nám šlo hlavně o to, abychom přečkali první poločas, protože jsme věděli, že po přestávce přijdou naše chvíle." Čáslav do druhé půle vstoupila aktivně a dovedla utkání do vítězného konce. „Do druhé půle jsme vstoupili úplně jinak. Hráli jsme aktivně, začali jsme mít kvalitu na hrotu a v přechodové fázi. Díky tomu jsme si začali vytvářet šance a myslím, že jsme dnes vstřelili tři velmi pěkné góly. Za druhý poločas jsme si jednoznačně zasloužili vyhrát," konstatoval čáslavský trenér a na závěr dodal: „Pro nás jsou to velmi důležité tři body, ale šli jsme jim naším výkonem naproti a zasloužili jsme si je."

Luboš Zákostelský: Domácí své příležitosti využili, my ne.

„Zápas jsme prohráli jedna-tři, protože jsme inkasovali velmi laciné góly, hlavně druhý a třetí gól, které zápas rozhodly," pokrčil rameny trenér Benešova Luboš Zákostelský. Benešov nevyužil své možnosti, za což přišel trest. „Přestože jsme v prvním poločase byli lepší a měli jsme míč v držení a vytvořili si nějaké příležitosti, přehrávali soupeře, ale to je, řeknu, nezajímavé, protože jsme šance nedokázali proměnit, inkasovali jsme jako první. Střela domácích z vápna prošla mezi nohama hráčů a zapadla k tyči," hlesl Zákostelský a pokračoval v hodnocení: „Hru jsme poté otevřeli a začali hrát dopředu, z čehož pramenily brejky domácích. Z nich jsme dostali dva góly. V závěru se nám podařilo už pouze korigovat. Domácí vyhráli zaslouženě, protože své příležitosti proměnili, zatímco my jsme zúročili pouze jednu."

Čáslav – Benešov 3:1 (0:0)Branky: 60. Mlynka, 63. Jícha, 84. Vopat - 86. Krmenčík. Rozhodčí: Němec - Hrkal, Šulcová. ŽK: Jícha - Laštovka. Diváků: 230. Čáslav: Stehno - Vácha (70. M. Výborný), Strnad, Váňa, Pokrovskij - Reiter (64. Suk), Vopat, Tomášek, Mlynka (84. Bilinkiewicz) - Matějka - Jícha (89. M. Frejlach). Trenér Oldřich Abrhám. Benešov: Tetour - Večera, Laštovka, J. Zákostelský, Vrňák (67. Micka) - Turek (61. Rejhon), Žák, Koval (76. Balata), Balata, Čapek - Krmenčík. Trenér Luboš Zákostelský.


Adam Procházka