Po opatrném začátku se o první vážnější vzrušení se postaral až ve 13. minutě Tomáš Mlynka, jehož tečovanou střelu vytáhl hostující brankář nad břevno své branky. Následovala znovu opatrná pasáž, až přišla ve 27. minutě přihrávka mezi domácí stopery, kde míč převzal Tomáš Krbeček, obešel brankáře a poslal míč do odkryté domácí branky – 0:1. Vyšehrad se touto brankou dostal do tempa a chvíli po gólové trefě pálil zpoza vápna nebezpečně Gregora, Stehno ale jeho pokus vyrazil.


V 37. minutě už se ale hosté druhého gólu dočkali. Šimkovský se dostal do vápna, přihrál míč pod sebe a Jindráček navýšil na 2:0 pro Vyšehrad. Ve 41. minutě mohla Čáslav korigovat, ale Váňa po centru Váchy hlavičkoval těsně mimo tři tyče a gólem neskončila ani střela Nového ze závěru poločasu.

Do druhého poločasu vlétli hosté ve velkém tempu a hned po několika vteřinách musel vytáhnout Stehno zákrok proti střele z rohu malého vápna. Když v 50. minutě neproměnil obrovskou šanci domácí Jíra, který šel sám na brankáře, přišel trest na druhé straně. Nejprve Stehno vyrazil na roh trestný kop Myslivečka, ale právě z následného rohu se hlavou prosadil Petrášek – 3:0.

Také další šanci měli hosté po rohovém kopu, ale Tomáš Krbeček svůj druhý gól nepřidal. V 70. minutě hlavičkoval po centru Váchy Lebduška, ale jeho koníček skončil těsně nad břevnem. Tentýž hráč měl stoprocentní šanci i o pět minut později, ale z bezprostřední blízkosti hostujícího brankáře nepřekonal, a tak Čáslav podlehla Vyšehradu 0:3.

Oldřich Abrhám: Co my neproměníme, to není normální

„Utkání koresponduje se zápasy, které poslední dobou hrajeme. Dostáváme jednoduché branky a své příležitosti neproměňujeme. Musím potvrdit, že Vyšehrad dal krásné góly, ale v prvním poločase to byly jeho dvě jediné pořádné akce. A při třetím gólů jsme neudrželi osobku a Petr Váňa si neustoupí o krok, aby mohl míč odhlavičkovat. Kdyby si odstoupil, tak pošle míč pryč. To jsou bohužel školácké chyby. Platíme za to, že jsme nejmladší a nejmenší mužstvo v ČFL a z toho vše pramení," hodnotil zápas čáslavský trenér Oldřich Abrhám.

Třetí branka přišla po šanci Čáslavi, která mohla snížit a zápas zdramatizovat. „Už se mi vůbec nechce hodnotit naše šance, protože si dovolím tvrdit, že jsme dnes měli čtyři gólové šance, ale my nedáme nic. To by branka musela být snad prázdná bez brankáře, a kdo ví, jestli i pak bychom neměli problém skórovat. To, co my nedáme, není normální," uzavřel čáslavský trenér.

Čáslav – Vyšehrad 0:3 (0:2)Branky: 27. Krbeček, 37. Jindráček, 54. Petrášek. Rozhodčí: Jan Váňa – Kryštof Mencl, Zdeněk Koval. ŽK: Váňa – Šraga, Matějka, Gregora. Bez ČK. Diváci: 250.

Čáslav: Stehno – Vácha, Hejný (68. Lebduška), Váňa, Nový – Suk, Strnad, Tomášek, Mlynka – Jíra (71. Výborný), Bilinkiewicz (61. Frejlach). Trenér Oldřich Abrhám.

Vyšehrad: L. Krbeček – Šimkovský, Egert, Petrášek, Šraga (61. Schön) – Gregora, T. Krbeček – Polanský (61. Matějka), Jindráček (55. Madej), Mysliveček – Smolák. Trenér Jiří Novotný.

Adam Procházka