Vysočina Jihlava – FK Čáslav 5:0 (2:0)

Čáslavský kouč Jan Kmoch zhodnotil utkání s Jihlavou: „Jednoduše se dá říci, že jsme se proběhli. Ligová Jihlava byla na jiné úrovni a je také v jiné fázi přípravy. Navíc mají necelý týden do startu Gambrinus ligy, takže nastoupili v plné sestavě."

S výkonem hráčů byl Kmoch přes prohru spokojen: „Na to, že jsme měli s týmem pouze jeden společný trénink v pondělí a hned v úterý jsme nastoupili proti takovému soupeři, jsem s výkonem a hlavně s přístupem hráčů spokojen. Hráči bojovali a plnili taktické pokyny."

Čáslav inkasovala ve chvílích, v nichž byl patrný rozdíl mezi první a třetí ligou. „Chyby, po kterých jsme inkasovali, vyplynuly z individuálních chyb, a to ve chvílích, kdy byl patrný rozdíl mezi ČFL a Gambrinus ligou. Je jasné, že onen rozdíl je v nasazení, v důrazu a v rychlosti práce s míčem, ale ukázala se dobrá morálka mužstva, protože i za stavu 5:0 hráči bojovali," popsal snahu hráčů Jan Kmoch.

StatistikyBranky: 18. Masopust, 21. Koloušek, 53. Kučera, 54. a 90. Teplý. Rozhodčí: Pojezný - Pfeiffer, Hájek. Jihlava I. pol.: Blažek - Tlustý, Šourek, M. Kopic, Marek - Masopust, Karlík, Koloušek, Kosak - Kučera, Šimonek. Jihlava II. pol.: Hanuš - Mikula, Šourek (69. Karlík), Marek (69. Koloušek), Josl - Kliment, Jánoš, Koloušek (69. Tlustý), Marcin - Teplý, Kučera. Trenér František Komňacký. FK Čáslav: Antošík – Šandera, Váňa, Rendla, Kunášek – Rogič (46. M. Král), M. Leibl (46. Babatunde) – Fikejz, Melechovský, Tanaka (46. Mlynka) – Praise (60. Maxa). Trenér Jan Kmoch.

Adam Procházka