Manažer Tomáš Haniak dostal povolení od řeckých majitelů FK Čáslav a.s. připravit nový tým pro Českou fotbalovou ligu: „Byl jsem pověřen tím, abych sestavil nové mužstvo, přivedl nové hráče a vytvořil kvalitní realizační tým, s čímž bude souviset i příchod nového trenéra."

Na jméno nového trenéra si ale zatím hráči musejí počkat. „Jelikož jsem dostal povolení k řízení týmu teprve v pondělí, tak bylo málo času na to, abych tak bleskově přivedl trenéra. V tuto chvíli ale vedu jednání s možnými trenéry. Nejpozději příští týden by se nový trenér měl u týmu objevit," prozradil Tomáš Haniak. Tým momentálně vede asistent Jakub Stach, který přešel od B-týmu.

V Čáslavi chtějí v první řadě stabilizovat kádr. „Co se týče sportovních cílů, tak chceme, aby se v Čáslavi udržela ČFL. Ale mezi naše cíle bude patřit i stabilizace jak týmu, tak klubu, přece jen vstupujeme do prakticky neznámé soutěže, která nebude jednoduchá, protože mužstva v ní jsou velmi dobrá. A později bychom chtěli vytvořit takový tým, který by se pokusil o návrat do Fotbalové národní ligy," říkal Haniak.

V kabině se objevily první posily

Přípravu zahájili fotbalisté FK Čáslav ve středu společně s B-týmem. „Do středečního tréninku se zapojili Antošík, Šandera, Rendla, Fikejz a Kučera. K týmu se ještě připojí Petr Kunášek, který se vrací do Čáslavi," oznámil Haniak.

Haniak také prozradil, které posily se již k mužstvu připojily: „Do přípravy se zapojili hráči rezervy jako Dastych, Vajgl, Výborný nebo Špičák, kteří se budou prát o místo v A-týmu. Já osobně bych byl rád, aby se tito naši mladí odchovanci usadili v áčku na delší dobu. Jinak co se týče dalších posil, tak s námi začal trénovat Aleš Melechovský, který byl na testech v Bohemians Praha a minulou sezonu hrál v Kutné Hoře. Dalším hráčem, který by nás měl posílit je David Svoboda, a postupně by měli přicházet hráči, které mám vytypované a později ti, které si vyhlídne nový trenér."

V sobotu se FK Čáslav představí na turnaji v Počátkách, kterého se zúčastní i prvoligové Znojmo či druholigoví Táborsko a Vlašim. Bude to první zkouška rodícího se mužstva.

Adam Procházka