Čáslav - Opava 1:0 (0:0)

Do první šance se dostala po třech minutách hry Čáslav, ale ze závaru před brankou nic nevytěžila. Na druhé straně se pak do šance dostal Mrázek, který se protáhl po pravé straně, jeho centr však nenašel uplatnění. Další minuty se nesly ve znamení neúspěšných pokusů Čáslavi v podání Synka, Krmenčíka či Fikejze. Opava znovu zahrozila ve 13. minutě, když z hranice penalty netrefil prostor mezi třemi tyčemi Radzinevičius. Ve 20. minutě úspěšně zasahoval po rohu Fikejze opavský brankář Květoň. Ve 34. minutě nebezpečně centroval opavský Partyš, ani tentokrát ale gól nepadl. Ještě před koncem poločasu se však skore přece jen mohlo měnit. Minutu před hvizdem rozhodčího prošel do vápna Opavy Prášil a cestě jeho střely do branky s největší pravděpodobností zabránila ruka jednoho z obránců. Pokutový kop se však nepískal.

Po změně stran se vytáhli brankáři: Hlavičku Fikejze zneškodnil Květoň, Ducheček zase pohotově kryl velmi nebezpečnou přízemní střelu Radzinevičiuse. To však bylo nadlouho vše. Ačkoli se obě mužstva snažila prosadit v pokutových územích soupeře, jejich snažení většinou mařil mokrý terén. Za zmínku tak stála pouze střídání na obou stranách, kdy v dresu domácích vyběhli na hřiště místo Synka a Krmenčíka Kučera a Hodas, v dresu Opavských zase Mrázka a Šroma vystřídali Jurečka a Žmolík. S blížícím se koncem zápasu udrželi domácí déle soustředění, a to stálo Opavu tři body: v okamžiku, kdy už se diváci pomalu zvedali ze sedaček, zahrávala Čáslav rohový kop. Napoprvé měli hosté ještě štěstí, když po závaru před brankou skončil míč mimo. Následoval však další roh a tentokrát už se domácím z opětovné skrumáže podařilo dostat míč za brankovou čáru. Stalo se tak v poslední minutě nastaveného času! Šťastným střelcem byl Milan Ujec.

Tisková konference po zápase se konala netradičně za účasti pouze domácího trenéra. Trenér Opavy David Vavruška se jí bez udání důvodu odmítl zúčastnit.

„Jsem rád, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce," řekl trenér Čáslavi Ivan Kopecký, který si tak připsal první vítězství coby hlavní trenér. U svých svěřenců ocenil nasazení v prvním poločase, vytkl jim však nedostatek klidu v koncovce. „Vyhrát takovýmto gólem je vždycky o štěstí, takže jsem rád, že se přiklonilo na naši stranu a jsem rád, že to takto dopadlo," uzavřel.

Nakonec se však na facebookové stránce 2. liga zpravodaj komentář trenéra hostí objevil. „Zápas hodnotit nechci, nemá to cenu. V Opavě jsem odtrénoval osm zápasů, z toho jen ten ve Zlíně a Znojmě byl řízen korektně," podotkl David Vavruška. „Třeba, to co se dělo v Čáslavi, bylo zvěrstvo. Sudí vymýšlel domácím standardky a z jedné nakonec dali vítěznou branku. Fauly na nás přehlížel. Není možné, aby jeden člověk znehodnotil práci třiceti lidí. Po hráčích chci, aby odváděli maximum, vidíte, přijde takové utkání, všechno jde vniveč," pokračoval naštvaný Vavruška.

Statistiky

Branka: 90.(+4) Ujec. Rozhodčí: Ochotnický - Kocián, Hájek. ŽK: Prášil - Kostelný, Hrabina, Radzinevičius. Diváci: 250. Čáslav: Ducheček - Achemaistos, Karal, Charuza, Kunášek - Fikejz, Prášil, P. Efthymiadis, Krmenčík (75. Hodas) - Synek (57. Kučera), Ujec. Trenéři Ivan Kopecký a Ivan Kolev. Opava: Květoň - Hrabina, Kostelný, Metelka, Zapletal - Partyš, Wirth, Sedláček, Šrom (90. Žmolík) - Radzinevičius, Mrázek (89. Jurečka). Trenér David Vavruška.

Ondřej Dvořák