Čáslav zlínskou Tescomu o první body neobrala

Zlín /FOTOGALERIE/ – Ani ve čtvrtém podzimním utkání II. fotbalové ligy Tescoma Zlín nezaváhala. Na svém stadionu si poradila sČáslaví a dál suverénně vévodí tabulce jako jediný tým beze ztrátybodu.

21.8.2010

4. kolo II. ligy: Tescoma Zlín - Zenit Čáslav, 21. srpna 2010.Foto: Martin Břenek

Tescoma Zlín - Zenit Čáslav 1:0 (1:0)

Domácí svého soupeře sevřeli na jeho polovině a jejich drtivou převahu v úvodním poločase podtrhla statistika rohových kopů – 14:1. Zlín z nich vytěžil gólové šance Elšíka a Zbožínka. Při první zasáhl čáslavský brankář Bárta, při druhé ho u levé tyče zastoupil obránce Růžička. Zaslouženého vedení se tak ševci dočkali až v době, kdy jejich tlak polevil. Švach potáhl míč po pravé straně a jeho centr poslal hlavou do sítě Poznar. Pro Tescomu to byla první trefa sezony od útočníka.

Po obrátce se osmělili i v prvním poločase neškodní hosté, jejich pokusy ale postrádali přesnost. Daleko nebezpečnější byli domácí, jenže Novák dvakrát těsně nedosáhl na míč před prázdnou bránou, Poznarův odvážný průnik skončil rohem a jeho další střela těsně minula pravou tyč. Ze závěrečné snahy Zenitu o vyrovnání nic nebylo, Tescoma hostům míč prakticky nepůjčila.

Zlín je o třídu lepší než Dukla, tvrdí Malura

Čáslavský trenér Pavel Malura hodnotil utkání s pokorou: „Zasloužené vítězství soupeře, který hlavně v první půli byl vydatně lepší, vytvořil si převahu. Nakonec se mu podařilo vstřelit i branku. My jsme se ve druhé půli snažili soupeře zatlačit, což se nám i povedlo. Měli jsme více ze hry, ale do gólové šance jsme se nedostali. Soupeř kontroloval utkání a vycházel ze zabezpečené obrany do nebezpečných brejků. Stále jsme tahali za kratší konec.“

Zlín ještě neztratil ani bod. Dá se už teď říct, zda je kandidátem na postup? „To nevím, ale když srovnám výkon Zlína a Dukly, tak musím říct, že Zlín byl o třídu výš,“ podělil se o poznatky Malura.

Do utkání nenastoupil Tomáš Kazár. „Kazár je zraněný a jel s námi jen jako strašák,“ vysvětlil Pavel Malura a dodal: „Jinak neměl šanci do utkání nastoupit. Má natažený zadní stehenní sval.“

Zajímavostí v sestavě Zenitu bylo nasazení Davida Fikejze na pravou zálohu. Se svou rolí se popasoval vcelku dobře. „Snažil se, bojoval, ale výrazněji se neprosadil. Určitě nehrál špatně. Je pracovitější směrem dozadu než třeba Dan Bartl. Zápas byl takový, že nemohu hodnotit individuality,“ uvedl Pavel Malura.
Branky: 36. Poznar. Rozhodčí: Nenadál – Vysloužil, Nádvorník. ŽK: Švach, R. Dobeš, Zbožínek – Šisler. Diváci: 2374.

Zlín: Skácel – Pazdera, Malý, Zbožínek, Jelínek – Švach (89. Šrom), R. Dobeš, Elšík, Novák (73. J. Dobeš) – Šmahaj – Poznar (81. Borák). Trenér Marek Kalivoda. Čáslav: Bárta – Kotrba, Haniak, Ptáček, Růžička – Fikejz, Prášil (77. Štětina), Šisler, Racko (64. Bartl) – Kopic, Kunášek. Trenér Pavel Malura.

PETR FOJTÍK, MICHAL PAVLÍK

21.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Stavebním záměrům v blízkosti obcí vystavila místní referenda stopku

Kostel v Bohdanči má novou fresku
24

Příznivci rybích specialit si měli v Kácově z čeho vybírat

Kácov - Místní členové Petrova cechu pro zájemce připravili rybářské slavnosti na svém rybochovném zařízení v Račíněvsi. Návštěvníci měli na výběr mnoho lahůdek připravených z ryb. Uzený kapr a pstruh, smažené ryby nebo třeba rybí karbanátek.

Ze svatby spoluhráče zamířili Sršni pro první venkovní výhru

Vlašim /FOTOGALERIE/ - Hokejisté Kutné Hory mají za sebou další kolo v rámci krajské ligy, ve kterém zavítali do Vlašimi. Sobotní den byl pro Sršně úspěšný, když zvítězili vysoko 7:1.