Meteor Praha - Zenit Čáslav 2:2 (5:3 pk)

„V nastaveném čase jsme dostali na 2:2, protože jsme hráli o deseti a prohráli jsme na penalty 5:4. Haniak totiž nastřelil břevno,“ řekl hned na úvod zklamaný trenér Zenitu Čáslav Miroslav Koubek.

„Sedmdesát pět minut jsme kontrolovali hru my, jenže pak se nechal zbytečně vyloučit útočník Fikejz a my jsme poté zneklidněli. Soupeř vytěžil z minima maximum. My jsme zase zmařili několik vyložených šancí. Výsledek je pro nás krutý,“ ví Koubek.

David Fikejz se neomluvitelně ohnal po protihráči. „Fikejz se řítil sám na bránu, hráč ho srazil, ale rozhodčí to nechal bez povšimnutí. Potom se to nějak dohrávalo u lajny, Fikejz ležel na zemi, a jak byl podrážděný, tak se ohnal po protihráči. Je to neomluvitelný. Oslabil nás a ještě si ponese osobní trest, protože to bylo v přerušené hře,“ nechápal chování svěřence trenér Zenitu.

„Do utkání jsme vstoupili velice dobře, hráli jsme podle našich představ a brzy jsme šli do vedení po výstavní trefě Strnada,“ přiznal Koubek a dodal: „Měli jsme vysoký tlak na soupeře, ale z ojedinělé akce dokázal soupeř vyrovnat a dostal se psychicky na koně.“

„Nicméně ve druhé půli jsme za vítězstvím šli pevně,“ zdůraznil Miroslav Koubek. „V 70. min. byl faulován Dian a následný pokutový kop sám proměnil. Utkání směřovalo k našemu vítězství, ale rozhodla naše nedisciplinovanost a v pokutových kopech měl soupeř samozřejmě psychickou výhodu,“ zakončil.

Navíc se ještě zranil Dian. „Zřejmě má výron v kotníku,“ pokrčil rameny Koubek.

Branky: 28. Fíček, 90. Dahel – 25. Strnad, 70. Dian (pk). Penalty: 5:3, neproměnil Haniak (Čáslav). Poločas: 1:1. ČK: Fikejz (Čáslav). Čáslav: Švenger – Kotrba, Mráz, Fillip, Špidlen – Süsser, Haniak, Dian (78. Wolf), Dolejš (60. Brezinský) – Fikejz, Strnad (90. Urban).

Michal Pavlík