Karviná - Čáslav 3:1

"V první půli jsme hráli na úrovni. Soupeře jsme do ničeho nepouštěli, naopak jsme si vytvořili jednu vyloženou šanci, do které se dostal Strnad, ale díky podmáčenému terénu mu míč utekl a své sólo nedotáhl," popsal brankou příležitost trenér Zenitu Miroslav Koubek. "Rozhodujícím momentem zápasu bylo zranění našeho brankáře Švengera asi ve 43. min., kdy byl trvdě atakován domácím hráčem při standardní situaci a je zraněn na koleni. Museli jsme dát brány mladého Míška," vysvětlil trenér.

"Druhý poločas nebyl náš výkon takový jako v první půli. Nechali jsme soupeři střed hřiště, tlačil nás a začal vyhrávat osobní souboje, čímž se dostal do tlaku. Karviná dohrávala všechny souboje agresívněji a z vytěženého tlaku dokázali skórovat," ví Miroslav Koubek.

Trenér Koubek dále popsal brankové situace: "První branka padla rohovém kopu, kdy jsme nedokázali odvrátit míč do bezpečí a dostali jsme gól přes celou bránu. Druhý gól padl z druhé linie po střele k tyči. Třetí gól padl po rychlém útoku, kdy náš hráč ležel na zemi a soupeř nezakopl balon. My jsme výsledek kosmeticky upravili v 90. min. po standardní situaci, kdy se trefil Dolejš."

Podle Koubka je příčina porážky jasná: "Zranění brankáře Švengera poznamenalo naší psychiku a mužstvo nedokázalo navázat na výkon z prvního poločasu. Dobře hrajícího soupeře jsme už nedokázali ohrozit. Za první poločas jsem spokojený, na ten druhý ne."

Jaké problémy bude Zenit řešit před duelem s Bohemians 1905? "Hlavně nemáme brankáře, takže to je hlavní problém v mužstvu, ale s Bohemkou chceme samozřejmě vyhrát," zdůraznil Koubek.

Miroslav Koubek se také na závěr vyjádřil ke zraněnému Peškarovi: "Peškar je převezen z Jablonce a po neděli by měl být propuštěný domů."

Branky: 52. Ficek, 68., 77. Opic - 90.+2. Dolejš. Rozhodčí: Matějek - Peřina, Lakomý. ŽK: Opic - Fikejz, Prášil, Brezinský, Kotrba. Karviná: Kučera - Hoffmann, Juska, Jelič, Buryán - Macek, Ficek, Rýdel, Jursa (78. Miloslavljev) - Opic (83. Juroszek), Richter (61. Sourada). Čáslav: Švenger (43. Míšek) - Kotrba, Mráz, Brezinský, Špidlen - Fikejz (33. Haniak), Prášil, Dian (58. Nulíček), Brunclík, Dolejš - Strnad.

Michal Pavlík