V 90. minutě vystřelil bod Brezinský

Opava/ Čáslav ve II. lize zajížděla k dalšímu těžkému utkání do Opavy. Ovšem ne nadarmo je v popředí tabulky, protože tam dokázala bodovat, když v 90. min. se nejlépe ve skrumáži před domácí bránou orientoval Brezinský a vyrovnal na konečných 2:2.

4.10.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Koza

Opava - Čáslav 2:2

Stěžejní pro domácí byly standardní situace, po kterých padly oba góly Opavy.

První poločas toho příliš zajímavého nepřinesl. O první střelu na branku se postaral až ve 23. minutě zápasu Jelínek, mířil ale nad. Za další tři minuty střílel Šultes do obránce. Třetí pokus ze strany domácích byl již gólový. Víšek zahrával trestný kop a Šultes uklidil balon do sítě – 1:0.

Vedení Slezanům ale vydrželo jen šest minut. Vlastně první a jediná střela Zenitu skončila za Novákovými zády. Po rychlém brejku zatáhl balon opavský odchovanec v čáslavském dresu Jakub Dohnálek a střelou z dvaadvaceti metrů nedal Novákovi šanci – 1:1. Opavští v závěru ještě zahrávali rohový kop, ale neuspěli.

Druhý poločas začali domácí aktivněji. Nejdříve pálil Šultes do boční sítě, a poté to přišlo. Slezskému FC vyšla další standardka a nikým nehlídaný Halaška po centru Robina Wirtha udělal z gólmana české jednadvacítky Švengra statistu – 2:1.

Opavě nešla v dalších minutách upřít bojovnost, drala se do předu, avšak skórem již nepohnula. Naopak hosté se dostávali na dostřel Novákovy branky jen sporadicky, přesto si nakonec domů odvezli bod. V 90. minutě se k balónu dostal po dlouhém nákopu Brezinský a vyrovnal.

"S bodem jsem spokojený, protože Opava hrála v domácím prostředí s velkým úsilím a nasazením. Po příchodu trenéra Radka Látala se na nás soupeř nachystal, ale my jsme to veděli a taky jsme se připravili," ví trenér Zenitu Miroslav Koubek a blíže vysvětlil: "Podle toho jsme i složili sestavu, kde dostali přednost atletičtější typy. Třeba na lavičce zůstal Michal Dian."

"Čelili jsme tlaku soupeře a zároveň jsme podali nejlepší výkon venku na podzim. Hru soupeře jsme pokryli, akorát jsme nezvládli standardní situace. Obě branky Opavy padly po těchto situacích, takže tam mám mužstvu co vytknout," zdůraznil Koubek.

Trenér Čáslavi se také vyjádřil k prvnímu poločasu: "První poločas byli domácí aktivnější a my z obranného bloku chodili do brejků. Po vedení domácích jsme krásnou brankou vyrovnali a ještě jsme si mohli vytvořit další gólovky, ale spoustu situací jsme uspěchali."

"Bohužel ve druhém poločase jsme opět dostali branku po rohovém kopu. Od obdržené branky jsme posilovali defenzívu a soupeře jsme začali přehrávat. V závěru jsme si vytvořili velký tlak, který byl korunován vyrovnávací brankou. Trefil se Brezinský, jenž se vytáhl na hrot," neskrýval radost Koubek.

A jak trenér viděl vyrovnávací situaci? "Soupeře jsme zmáčkli ve vápně, odcentrovali jsme zprava, vyhráli jsme dva souboje, Brezinský se smíčem obtočil kolem obránce a křižnou střelou na zadní tyč vyrovnal," uzavřel.

Branky: 30. Šultes, 56. Halaška - 36. Dohnálek, 90. Brezinský. Rozhodčí: Zelinka - Emanuel, Adámková. ŽK: Víšek, Wirth - Haniak, Prášil, Švenger. Poločas: 1:1. Opava: Novák - Kiša, Mezlík, Cigánek, Víšek - Partyš, Barteska, Wirth, Jelínek (66. Půda) - Šultés (81. Krčmařík), Halaška (90. Horka). Čáslav: Švenger - Kotrba, Mráz, T. Brezinský, Prášil - Filip, Dohnálek (83. Dian), Haniak (69. Fikejz), Brunclík (90. Petričko), Špidlen - Strnad.

Michal Pavlík, Roman Brhel

4.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Instalatér, topenář 16 000 Kč Instalatéři vodovodů Provozní montér vodovodů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracoviště Zruč nad Sázavou,, požadujeme ŘP skup. B, Písemné nabídky zasílejte na adresu: brincilova@vhskh.cz. Pracoviště: Vodohospodářská společnost vrchlice - maleč, a.s., Ku ptáku, č.p. 387, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Jarmila Břinčilová, +420 327 588 127. Obchod - Obchod Obchodní referent 20 100 Kč Obchodní referenti. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20100 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Obchodní činnost v oblasti prodeje ocelových dveřních kompletů. Tvorba cenových nabídek, zpracování objednávek a podkladů do výroby, zaměřování staveb, řešení reklamací, průzkum trhu. Servis stávajícím zákazníkům, vyhledávání nových., Požadavky: minimálně středoškolské vzdělání technického směru, praxe v obchodě vítána, komunikativnost, příjemné vystupování, slušné jednání, ŘP sk.B, pokročilé ovládání PC ( MC Office, Excel, Word, e-mailová komunikace), orientace v technických výkresech., Základní nástupní mzda je stanovena dle kvalifikace a praxe. Prémiování dle výsledků střediska., Jednosměnný provoz 6,30 - 15,00 hodin, Zaměstnanecké výhody: zajištění stravování za zvýhodněnou cenu, 25 dní dovolené, vánoční svátky volné., V případě zájmu se hlaste telefonicky v pracovní dny od 6,30 - 15hod. Případně se dostavte osobně do sídla firmy v pracovní dny od 6,30 - 15hod, nebo svůj životopis zašlete na uvedený email. Zasláním životopisu souhlasíte s uchováváním dat dle Nařízení GDPR., Místo výkonu práce: Sázavská 786, Uhlířské Janovice.. Pracoviště: Kooperativa, výrobně obchodní družstvo uhlířské janovice, Sázavská, č.p. 786, 285 04 Uhlířské Janovice. Informace: Ludmila Ribárová, +420 327 551 436,605 264 435. Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 12 200 Kč Svářeči Svářeči - metoda CO2. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: požadujeme: flexibilní přístup k práci, platný svářečský průkaz - metoda svařování CO2, v případě zájmu zasílejte své životopisy na e-mail: l.fialova@atlantaw.cz, případně volejte na tel.č.: 608 858 749, pí. Fialová, způsob hlášení uchazeče s doporučenkou: prvotní telefonní kontakt pro domluvení schůzky, životopis zasílejte na e-mail l.fialova@atlantaw.cz. Pracoviště: Atlanta world, družstvo p1, 284 01 Kutná Hora 1. Informace: Ljudmyla Fialová, +420 608 858 749. Služby - Služby Pracovníci pro ruční mytí vozidel, oken, 15 000 Kč Ostatní pracovníci pro ruční čištění Pracovníci na čištění vozidel. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu nás kontaktujte osobně, e-mailem nebo telefonicky v době od 8-18 hod., Místo výkonu práce: K Nádraží 440, Kutná Hora. Pracoviště: Auto hp, spol.s r.o.p, K Nádraží, č.p. 440, 284 03 Kutná Hora 3. Informace: Jan Štípek, +420 602 405 365.

Florbalisté FBC mají za sebou soutěžní víkend

Kutná Hora bere z Poříčan tři body

Karviná odvolala Nádvorníka. Je to šok, přiznal trenér

Karviná – Překvapivý krok zvolilo v reprezentační přestávce vedení MFK Karviná. V sobotu totiž odvolalo z funkce hlavního trenéra Romana Nádvorníka.

-

Západní vlna smetla lídra i nejlepší útok krajské ligy

Střední Čechy – Pouze Velké Popovice a Vlašim zachraňovaly čest východních celků při jejich druhé návštěvě na západě. O parník prohrály v devátém kole krajské ligy se shodně umístěnými soupeři dokonce i vedoucí Čáslav a druhé Poděbrady.