Bohemians 1905 - Zenit Čáslav 2:0 (0:0)

Více než sedm tisíc diváků hnalo domácí miláčky k dalšímu domácímu triumfu. Bohemka byla lepší už do poločasu, ale góly dala až po nástupu do druhého. Pak mohla skóre ještě zvýraznit, Koubkovi svěřenci tentokrát mnoho nezahrozili.

Mnozí ještě pamatují na hektickou koncovku podzimního duelu, v níž Bohemka dala v nastavení gól na 1:0, ale domácí stihli vyrovnat. Tehdy naštvaní hosté spřádali plány na pomstu celý týden a v nedělní podvečer jim seděl mnohem lépe.

Čáslav sice hezky začala, ale od 9. minuty, kdy akciHartiga utnul až rozhodčí odpískání faulu na brankáře Frydrycha, byla podtlakem. Gól mohla dostat od Adama, k němuž se odrazila meruna po akci trojiceJindříček, Kotyza, Morávek, výtečně však zasáhl Frydrych. Ten se pak potilprakticky pořád. Hlavička Hartigastejně jako bomba Rótha ovšem zasvištěly vedle a uhodit mohlo výjimečně i na druhé straně. Kanonýr Dian se odvázal ve své disciplníně - střelbě z dálky, Sňozíknicméně zasahovat nemusel - rána mířila těsně nad.

Po standardce zahrozil také Ondrášek, Šňozík chytil.Stejnějako pokus exklokana Kunáška. To byly asi nejlepší čáslavské minuty v utkání, domácí toho naproti tomu v závěru půle moc nepředvedli.

Zato parádně zvládli nástup do druhé části a deset minut jim stačilo k rozhodnutí. Mohutný nápor odstartovala přesný centr výtečně hrajícího Kotyzy na Rótha, jenž svou obávanou pumelicí nedal Frydrychovi naději - 1:0.

Nápor Pražanů pokračoval a v 55. Frydrych horkotěžko vyřešil závar po rohovém kopu. Míč však odvrátil pouze na další roh a z něj udeřilo podruhé, když se čistě hlavou prosadil Nikl.

Vzápětí mohlo být pro hosty ještě hůř, ale mladý Morávek si v sólu vylámal zuby na Frydrychovi. Následně na druhé straně zasáhl proti Dianovi Sňozík a duel se uklidnil a spíše dohrával.

Branky:48. Róth,56. Nikl.Rozhodčí: Jílek - Ubias, Kovařík. ŽK: Slezák,Lukáš - Prášil, Vít. Diváků: 7158.

FC Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Kotyza, Adam, Morávek, Róth (77. Růžička)- Hartig (61. Slezák), Strnad (85. Ibragimov).

FC Zenit Čáslav: Frydrych - Brunclík, Kotrba, Dian, Fikejz (90. Peškar), Ondrášek (69. Kocourek), Kunášek, Filip, Vít, Prášil, Dolejš (82. Špindl).