Výhru přinesla lepší spolupráce útočníků

Tanvald - Netypicky v neděli odpoledne sehráli své dvojutkání dorostenci Zenitu Čáslav, které přivítal v Tanvaldu druhý tým tabulky divize, skupiny C – rezerva Jablonce nad Nisou. Starší kluci si odvezli z hosté půdy všechny body, mladíci stejným poměrem prohráli.

11.5.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Burešová

SDo: Jablonec B – Čáslav 2:3 (1:1)

Od úvodu se do sebe oba týmy pustily s vervou a i když se hrálo převážně mezi vápny, bylo na co koukat. Rychlý a důrazný fotbal zpestřili dva náznaky šancí hostů, při nichž ale Žiak ani Špičák nedokázali zakončit. Branku tak přinesla 21. minuta – lehká ztráta míče na půlce, vynikající přihrávka na rozběhnutého Brezara, který sám před Výborným nezaváhal. Ve 40. minutě však svítilo na ukazateli skóre 1:1 – odkop M. Výborného znamenal vynikající přihrávku do běhu Špičáka, kterého stáhnul ve vápně domácí stoper. Sám postižený z penalty s přehledem vyrovnal.

Úvod druhého poločasu přinesl branky v domácí síti. V 48. minutě kombinovali Čáslavští před vápnem, Zikmunda chytrým obloučkem našel Ryšána, ten se zasekávačkou, kterou vídá v Tupadlech, zbavil obránce a mazácky upravil na 1:2. A když se v 55. minutě prosadil Veselý, když futsalovým bodlem po přihrávce Ryšána trefil horní růžek jablonecké branky, zdálo se vše jasné. Jenže domácí se nevzdávali a v 70. minutě snížili z trestného kopu Justa – 2:3. O pár minut později mohl zvýšit Špičák, ale netrefil z blízka prázdnou bránu po přihrávce Ryšána. Nakonec i přes závary před Výborného svatyní hosté uhájili skvělý výsledek.

Hodnocení trenérů

„Velká spokojenost s výsledkem a hlavně výkonem,“ neskrývali radost trenéři Vondra a Zikmunda. „Nastoupily proti sobě dva věkově stejné týmy, které se snažily hrát útočně. Utkání mělo tempo, nechyběly mu branky, šance. Výborně se prezentovali i rozhodčí. Nám začali lépe spolupracovat útočníci a hned je to vidět – těží z toho oba a střílí branky. Soupeř nás ke konci zatlačil a měli jsme i štěstí, které nám chybělo minulý týden. Ale vítězství jsme si zasloužili.“

Branky: 21. Brezar, 70. Just - 40. Špičák (z PK), 48. Ryšán, 57. Veselý.

Čáslav: T. Výborný – Král, M. Výborný, Vajgl, Dittrich – Veselý, Zikmunda (85. Mlynka), Zadina, Žiak (80. Goliaš) – Ryšán, Špičák.

MDo: Jablonec B – Čáslav 3:2 (3:0)

Úvod nezastihl hosty v optimální pohodě, když hned v první minutě neproměnili Jablonečtí samostatný únik. Pak zahrozil na druhé straně Čerimi, ale svoji akci vůbec nezakončil. Čáslavští se nepoučili a přišel trest – ve 4. minutě přišel druhý únik a první gól – 1:0. Přesto hosté spali dál – rohový kop, hlavička a druhý gól – 8. minuta 2:0. Ani poté však nepřišlo ponaučení, chyba středu obrany, opět sám hráč před Výborným – 3:0. A aby toho nebylo málo, faul Hejného s Horynou na útočníka hostů – penalta. Tu ovšem bravurním zákrokem Výborný lapil.

Rozzlobený trenér Parachin ihned střídal a komentoval prvních pár minut: „Kluci jsou nepoučitelní, máme každý zápas deset, patnáct minut, kdy absolutně nehrajeme. A tyto situace se opakují. Po brance sklopí hlavu, nechtějí hrát, na hřišti není slyšet jediný hlas, který by ostatní povzbudil. To mi chybí od starších hráčů. Na vystřídání byla celá jedenáctka, odnesl to Hejný, který se připletl ke dvěma brankám a penaltě. Rolenec přinesl důraz, hra se trochu zvedla.“

Po pokutovém kopu Čáslavští hru vyrovnali a bojovali alespoň o korekci výsledku. Ta přišla ve druhé půli – nejprve v 68. minutě snížil navrátilec do sestavy Zoufalý a o tři minuty později vykřesal jiskřičku naděje Kalányos – 3:2. I přes tlak v závěru hosté vyrovnat nedokázali.

„Opět se ukázalo, že můžeme hrát i s lepšími soupeři, pokud se ale koncentrujeme na utkání. Dnes nás stálo prvních pár minut bodový zisk. Ale prohráli jsme zaslouženě, kluci si musí sáhnout sami do svědomí, jak k utkání přistoupí. Chybí mi zodpovědnost za tým, některým hráčům je jedno, jak utkání skončí,“ uzavřel trenér Jiří Parachin.

Branky Čáslavi: Zoufalý, Kalányos.

Čáslav: M. Výborný – Strnad, Hejný (20. Rolenec), Pipek, Horyna – Čerimi (35. Doležal), Goliaš, Brunclík, Jurka (55. Zoufalý) – Mlynka, Kalányos.

Komise musely řešit neplatné voličské průkazy, ale i stěhování

Střední Čechy – Vše probíhalo standardně. Přesně s těmito slovy se ohlédla za hlasováním během parlamentních voleb ve Středočeském kraji Eva Jůzová, vedoucí oddělení správních agend Krajského úřadu Středočeského kraje. Podle jejích slov se na hejtmanství nedostaly informace o tom, že by se odehrálo něco mimořádného. „Nevíme o tom, že by někde zasahovala policie,“ konstatovala Jůzová k dění ve volebních místnostech.

FOTOGALERIE: Právě jsme se narodili!

Kutnohorsko /HLASOVÁNÍ/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti obou porodnic v Čáslavi a v Kolíně vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel regionu. Každý týden naši fotografové objíždějí spolupracující porodnice a fotí nově narozená miminka.

OBRAZEM: Druhý den parlamentních voleb na Kutnohorsku

Kutnohorsko - Přinášíme vám fotografie z volebních místností na Kutnohorsku i druhý volební den.

Lídr lidovců je v klidu, rodina ale ne

Kutná Hora – Není mnoho lídrů, kteří ještě nemají odvoleno. Jednička středočeské kandidátky KDU-ČSL, sociolog a poslanec Ivan Gabal, ale vše nechává na sobotu, kdy půjde volit s celou rodinou. Pátek strávil v Praze. A Deníku se svěřil, že po měsíci vstávání absentoval, takže volební skládačky vyrazil na Zličín rozdávat jen tým jeho spolupracovníků, který nazývá odvážnými kluky a holkami. I když sám na místě nebyl, ví, co se odehrávalo. „Zvládli rozdat 600 kusů; zájem asi roste a bude slušná účast,“ konstatoval.