Úvod utkání zastihl oba celky při chuti. Hosté vůbec nepůsobili dojmem, že si přijeli do Karviné pro remízový bod. Hráli odhodlaně a otevřeně. Karviná zase doma chtěla tlačit, a tak se hrál v první půli atraktivní fotbal.

Čáslav zahrozila jako první, když hlavičku Šislera vytahoval reflexivně gólman Kafka mimo své tyče. Na opačné straně hřiště našel krásnou přihrávkou Bartošák Milosavljeva, jeho lob z nadějné pozice si ale gólman Ducheček pohlídal.

Po tomto svižném vstupu se pokračovalo ve velkém nasazení na obou stranách, velké šance ale nepřicházely.

Skórovat se povedlo domácím až v 17. minutě, kdy předvedli rychlou akci, kterou započal Ficek, prodloužil Látal a zakončil Milosavljev. Srbský záložník se trefil nekompromisně. „Zdeněk mi poslal přihrávku, ale byla docela těžká, takže jsem si ji nezpracoval ideálně a balon mi odskočil. Naštěstí ne tak moc, takže jsem ho doběhl a volejem napálil do sítě. Vyšlo to,“ mohl se radovat alespoň z částečného úspěchu Vladan Milosavljev. „Tušil jsem, že to bude gól, pravačka je mou silnou zbraní,“ vtipkoval levonohý fotbalista.

Jinak mu ale po utkání nebylo příliš do řeči. „Prohráli jsme, třebaže jsme se hodně snažili. To nás hodně mrzí. Musíme věřit, že ten nezdar odčiníme hned v dalším utkání,“ poznamenal Milosavljev.

Karviná prohrála proto, že nedokázala vedení 1:0 uhájit déle než devět minut. Hosté z Čáslavi postupovali obranou domácích až příliš snadno.

Nejprve se kolem obránců prošel Voltr jako by se nechumelilo a srovnal, pak zase obrana domácích dopřála dorážejícímu Džafičovi dostatek času pro to, aby si míč úspěšně dorazil do sítě, když předtím úspěšně zasáhl gólman Kafka.

Vstup do druhé části náležel Karviné. Bartošákova nevydařená střela se málem doplazila do sítě, na Motyčkovu hlavičku zase těsně nedosáhl Presl dva metry před bránou.

Karviná tlačila, ale nebylo jí přáno. Hrtánek a po něm i Presl trefili jen tyč. „Musím sportovně uznat, že po přestávce jsme se ocitli pod domácím tlakem. Za odhodlanost a větší vůli jsme si ale nějaký bod zasloužili a byli o chlup lepší,“ poznamenal po utkání trenér Čáslavi Oldřich Abrhám.

Jeho tým chtěl domácím dokázat, že nehraje defenzivně. „Předzápasové prognózy nás zdravě naštvaly. Každý viděl, že jsme sehráli jasnou otevřenou partii. Potěšil mě i výkon mladých hráčů jako jsou Voltr nebo Džafič,“ pokyvoval spokojeně hlavou trenér Zenitu.

Jeho svěřenci zkoušeli ve druhé části hru na brejky a málem svůj náskok pojistili. Džafič nejdříve nedotáhl svůj slibný únik, pak se zase po standardce objevil na zadní tyči Šisler a těsně minul.

„Hosté hráli opravdu velmi dobře. Daleko srdnatěji než naši hráči. Z psychické výhody, do které jsme se dostali prvním gólem, jsme se rázem ocitli v nevýhodě a někteří hráči ten psychický tlak neunesli,“ postřehl po obratu z 1:0 na 1:2 trenér MFK OKD Karel Kula.

Jeho tým musí okamžitě vytěsnit myšlenky z tohoto špatného výsledku z hlavy. „Možná je dobře, že hrajeme už ve středu pohár. Musíme si vyzkoušet nové věci, změny v sestavě, abychom se o nápravu mohli pokusit na Bohemce,“ završil Kula.

Karviná - Čáslav 1:2 (1:2). Branky: 17. Milosavljev – 26. Voltr, 33. Džafič. Rozhodčí: Nenadál – Kocián, Paták, žluté karty: Bolf, Ficek – Kunášek, Fikejz, Rakovan, diváci: 1655.

Karviná: Kafka – Jursa, Motyčka, Bolf, Knötig – Hrtánek, Ficek (83. Cverna), Bartošák, Milosavljev – Látal (59. Presl), Chovanec (46. Mišinský). Trenér: Karel Kula.

Čáslav: Ducheček – Hečko (78. Timm), Němeček, Šisler, Kunášek – Voltr, Špidlen, Jukl (61. Prášil), Rakovan – Džafič, Fikejz (88. Hejný). Trenér: Oldřich Abrhám.