Všestudy - Čáslav 0:0

„S družstvem Všestud jsme se dodnes utkali celkem čtyřikrát, dvakrát jsme prohráli v sezoně 2011 - 12 a v tomto soutěžním roce jsme Všestudy dvakrát porazili - jednou v mistrovském utkání a jednou v poháru na penalty. Proto jsme soupeře v žádném případě nechtěli podcenit. Víme, že mají zkušený tým, který hrával i vyšší soutěž, složený z vyrovnaných řad a ve svém středu Veselou s prvoligovými zkušenostmi," řekl na úvod jeden z trenérů hostujícího celku Jindřich Vaněček.

Utkání bylo víceméně vyrovnané. Oba týmy se vyvarovaly chybiček, které by vedly ke vstřelení branky, která by byla zřejmě rozhodující. Prvních deset minut bylo jakési oťukávání, s mírnou převahou domácích hráček, které si v podstatě nic, kromě územní převahy nevytvořily. Do první vážnější šance se však dostaly hostující hráčky, kdy si velmi dobře vyměnily míč Buřvalová - Karafiátová - Buchtová. Ta přetáhla centr po zemi přes celé vápno, ale Miláčková se z osmi metrů netrefila do zcela odryté branky.

Ve 24. minutě se na velkém vápně, po kombinaci Karafiátová - Miláčková - A. Prchalová posledně jmenovaná uvolnila, ale míč z levé nohy skončil pouze na břevnu domácí gólmanky Baudyšové. Kromě toho, že domácí Baudyšové několikráte vypadl po střelách míč z ruky a Čáslavandy na to nijak nereagovaly, žádný vzruch první poločas nepřinesl, jelikož si domácí hráčky za prvních pětačtyřicet minut žádnou vážnější příležitost ke skórování nevytvořily.

„Do druhé půlky jsme děvčata nabádali, aby ještě více roztáhla hru a nehrála pouze ve středu hřiště. Děvčata si to vzala k srdci a na hře to bylo hned znát, v podstatě jsme ovládli celých pětatřicet minut druhé půle, ale bohužel jsme se dostali na velké vápno a dále jsme nebyli schopni vymyslet nic, kromě krásné střely Karafiátové, kterou však pouze orazítkovala pravou tyč," pokračoval Vaněček.

Jen o málo minut později si naběhla opět Karafiátová na přihrávku Buchtové, uvolnila se přes stoperku, obešla stahovačkou Baudyšovou - ocitla se sama před prázdnou brankou a v okamžiku kdy si míč přesouvala na "pravačku" ji do střely vlítla domácí Lochmanová, která stačila míč srazit na rohový kop.

Ačkoli se říká „nedáš-dostaneš" tak to tak mohlo opravdu skončit, neboť v samém závěru, kdy Čáslavandy chtěly strhnout vítězství na svou stranu, se domácím naskytly dvě šance, ale Prunéřová nejprve hlavou a následně z hranice vápna nemířila přesně a tak utkání skončilo bez branek.

„Přesto, že jsme měli v utkání více ze hry, utkání skončilo spravedlivou remízou. Pár šancí bylo na obou stranách. Domácí hráčky bojovaly, nám chyběla větší touha po vítězství a trochu fotbalové chytrosti. Ale neprohráli jsme a tudíž děvčatům díky," dodal trenér Čáslavi Ivo Ducheček.

StatistikyČáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Buřvalová, Kunášková - T. Prchalová, Karafiátová, A. Prchalová, Truhlářová - Buchtová, Miláčková. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.