FK Čáslav - Mělník 2:1 (0:1)

Ve třetím jarním kole se v čáslavských Vodrantech utkal domácí tým, který je momentálně na druhém místě, který hostil tým Mělníka nacházející se hned na místě třetím. „Před zápasem jsme děvčata upozorňovali na celek soupeře, neboť 29 bodů a 3 místo po podzimní části naznačovalo, že se mělnickým děvčatům daří, mají velice mladé a perspektivní mužstvo, upozorňovali jsme na nacvičené standardky a připravovali na velmi těžkého soupeře, což se nakonec opravdu potvrdilo," řekl na úvod trenér domácích Jindřich Vaněček.

Domácím nastal problém s tím, koho postavit do branky místo zraněné Jelínkové, která měla problémy s rukou. „V přípravných utkáních jsme zkoušeli některé varianty, ale najednou děvčata nedostala odvahu si do branky stoupnout, nakonec se rozhodla Sylva Kutílková a nevedla si vůbec špatně," řekl Vaněček.

Domácí hráčky mohly rozhodnout utkání již v první půli, ale i ty nejvyloženější šance zůstaly nevyužity, a jak se říká „nedáš – dostaneš" se také potvrdilo, když běžela 26. minuta, kdy po závaru po rohovém kopu šly do vedení hráčky z Mělníka 0:1.

Uvedená branka domácí zaskočila a naopak hostující hráčky byly „na koni" a Čáslavandy se najednou neuměly prosadit. Naštěstí se včas vzchopily a opět předvedly v čem jejich síla - rychlý přechod do útoku. Ale střely domácích hráček eliminovaly dobře bránící mělnické hráčky.

Do druhého poločasu posílili domácí trenéři ofenzívu o Horálkovou a jejím příchodem se hra oživila, což se začalo projevovat ve zmatcích obranné hry soupeřek, ale jediné vzrušení přinesla 49. minuta, kdy Karafiátová nastřelila tyč a vzápětí neproměněná penalta Veselou.

Až v 52. minutě se domácí hráčky dočkaly, kdy využily rohu, kdy po vyraženém míči gólmankou Holerovou stačila Karafiátová míč usměrnit za její záda 1:1.

Poté hra nabrala na nervozitě, což vyústilo v postupném vyloučení hostujících Vojtěchové a později i Chladové. Ukázalo se však, že přesilovka dělala domácím větší potíže než hráčkám Mělníka, které mohly rozhodnout v 87. minutě, naštěstí pro domácí zazvonila jen tyčka. Štěstí se nakonec přiklonilo k domácím, které po ukázkové akci, kdy si Buchtová narazila s Karafiátovou a střelou rozhodla o vítězství domácích hráček.

„Kazili jsme dost přihrávek, čímž jsme pouštěli hostující hráčky do hry. Musíme však děvčata pochválit, že ve vypjatých chvílích udržela nervy a snažila se strhnout vítězství na svou stranu," dodal trenér Čáslavi Ivo Ducheček.

StatistikyBranky Čáslavi: 52. Karafiátová, 90.(+2) Buchtová. Čáslav: Kutílková - Culková, Veselá, Buřvalová, Kunášková – T. Prchalová, Karafiátová, A. Prchalová (64. Jelínková), Truhlářová – Miláčková (46. Horálková), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček.

Kutnohoračky prohrály doma s Mnichovým Hradištěm

Kutná Hora – Mnichovo Hradiště 1:4 (1:2)

Branka KH: Nezbedová. Kutná Hora: Růžičková - Krulišová, Olivová, Vavřičková, Havlíčková - Vaníčková, Dibelková, Strnadová, Nezbedová - Ryšánová, Mašínová. Střídaly: Capouchová, Čepková, Beranová, Kulhánková. Trenér Alexandr Nagy.