FK ČÁSLAV - BOHEMIANS PRAHA 1905 6:0 (3:0)

Jak stručně shrnout první poločas? Hrál se pod taktovkou Čáslavaček, i když se první desetiminutovku ještě hledaly.

„Zbytečně jsme míče pořád nakopávali místo toho, abychom hráli po zemi, po čtvrthodince jsme začali hrát teprve svou hru, dobrá kombinace na pás dotyků a hned to bylo znát, začali jsme se dostávat do šancí a dát branku byla otázka času," řekl trenér domácích Jindřich Vaněček.

Brankostroj domácích začal ve 25. minutě sólem Karafiátová, která byla při střelecké chuti. Velice dobře ji sekundovala Miláčková, která v zápětí přidala druhou branku domácích. Do poločasu pak Karafiátová dělovkou rozvlnila síť vršovické branky potřetí.

Druhý poločas se hrál už prakticky na polovině pražských hráček, které se za celé utkání do vážnější šance nedostaly. Pourovou v brance Bohemians pak Čáslavandy překonaly ještě třikrát, kdy se opět trefila dvakrát Karafiátová a jednou Miláčková, přičemž řada šancí zůstala nevyužita.

„Na úvod vítězství potěší, musíme říci, že částečně i hra. Ale jo, musíme děvčata pochválit za slušný fotbalový výkon, kdy je už náznakově vidět, že začínáme fotbalově myslet a dovedeme se dostávat jednoduchými akcemi do soupeřova vápna," dodal Ivo Ducheček trenér domácích.

StatistikyBranky: 25., 41., 57. a 75. Karafiátová, 29. a 49. Miláčková. Rozhodčí: Kučera – Kafka, Pařez. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Buřvalová, Horálková – T. Prchalová, Karafiátová, A. Prchalová, Truhlářová - Miláčková, Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček.

kk

Kutnohoračky prohrály se silným Hradištkem
Kutná Hora - Hradištko 1:4 (1:2)

Branky: 15. Ryšánová - 10., 56. Kánská, 11. Makalová, 60. Fuksová. Rozhodčí: Semirád. Kutná Hora: Růžičková - Strnadová, Olivová, Baranovičová, Francová - Havlíčková, Vavřičková, Nezbedová, Vašková - Ryšánová, Mašínová. Střídaly: Vaníčková, Beranová, Capouchová, Kulhánková. Trenér Alexandr Nagy.