Meteor Hradišťko - FK Čáslav 1:0 (0:0)

V dalším jarním kole 3. ligy fotbalistek na sebe narazily dva vedoucí týmy, což bylo vidět i na úrovni samotné hry. Domácí tým Hradišťka, posílen dvěma ligovými hráčkami z Hradce, nechtěl ponechat nic náhodě, přesto to byly hráčky Čáslavi, které měly fotbalově více ze hry.

Celý první poločas se přelévala hra z jedné strany na druhou a oba týmy předváděly v celku pohlednou kopanou, s mnoha pěknými fotbalovými momenty. Bohužel nerovný terén se podepsal na kombinaci. Navrch v gólových šancích - neproměněných, měla děvčata z Čáslavi, ale protože se nevlnila síť ani na jedné straně, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Běžela 60. minuta, paradoxně v době, kdy se zdálo, že se Čáslavandy usadí na polovině soupeřek, a odražený míč se dostal až k hostující Veselé, která poslala malou domů tak nešťastně, že Jelínková nebyla schopna letící míč v protipohybu zasáhnout a tím tak poslala domácí Musílkovou do brejku, která pak se zakončením neměla problém - 1:0.

Pro hostující hráčky, na kterých byla vidět snaha o dobrý výsledek, to byla studená sprcha - druhý zápas sezony s tímto soupeřem a druhá vlastní branka, stejně jako na podzim, kdy ztratily holky z Čáslavi zápas v samotném závěru zápasu a rovněž svojí chybou a nepozorností!

Postupně se hostující hráčky oklepaly a nadechly se na závěrečný tlak, kdy zatlačily domácí hráčky na vlastní polovinu a vyrovnávací branka visela skutečně na vlásku, ale střelecké kopačky tentokráte nenazula ani jedna z hostujících hráček.

„Přestože jsme prohráli, stalo se tak s velmi dobrým, silným soupeřem a za předvedený výkon se naše děvčata stydět rozhodně nemusí. Zaslouží si pochvalu za bojovnost, ale i fotbalovost. Doufejme, že příští neděli to bude se střeleckým štěstí lepší, neboť nás čeká další silný soupeř - mužstvo Mělníka, který je v celkovém umístění na třetí příčce," uvedl trenér Čáslavi Jindřich Vaněček.

StatistikyČáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Buřvalová, Kunášková – T. Prchalová, Karafiátová, A. Prchalová, Truhlářová - Buchtová, Miláčková (82. Horálková). Trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček.

Kutnohoračky dostaly sedmičku

Fotbalistky Sparty Kutná Hora zavítaly na půdu třetího Mělníka, kde nakonec prohrály 0:7.

Mělník – Kutná Hora 7:0 (3:0)

StatistikyKutná Hora: Ryšánová - Čepková, Olivová, Vavřičková, Havlíčková - Capouchová, Nezbedová, Krulišová, Mašínová - Kulhánková, Beranová. Trenér Alexandr Nagy.