Poděbrady – Čáslav B 1:3 (1:1)

„S vítězstvím jsem spokojený, protože jsme v Poděbradech dlouho nevyhráli. Za tři body jsem byl velmi rád, i když ten výkon byl všelijaký,“ zapochyboval na chvíli trenér Čáslavi B Jiří Antoš. „Začali jsme velmi dobře a mohli jsme hned vést o čtyři branky, dali jsme pouze jednu. Poločas jsme dohráli trestuhodně. Koledovali jsme si o branku do šatny, až jsme ji dostali,“ popsal první půli trenér.

Druhá polovina zápasu už ale byla v režii Čáslavských. „Druhý poločas jsme se dokázali zlepšit, zatlačili jsme soupeře a zaslouženě jsme vyhráli. Druhý gól jsme navíc dali z penalty,“ díval se za zápasem Antoš.

První branku obstaral „áčkař“ David Fikejz. „Z áčka jsem měl pouze Davida Fikejze, který měl čtyři žluté,“ vysvětlil trenér. To samé se však v pátek při utkání na Dukle stalo Tomáši Pešírovi, který tak bude o víkendu ve II. lize stát. Nastoupí za B-tým proti Uhlířským Janovicím? „O tom se ještě budu bavit s hlavním trenérem áčka, ale kdyby hrál, tak bych byl samozřejmě rád,“ vyjádřil se Jiří Antoš, který přišel o zraněného beka Svobodu: „Kuba si narazil koleno. Uvidíme, jestli to nebude něco vážnějšího.“

Branky Čáslavi: 15. Fikejz, 65. Vojtíšek (pok. kop), 75. P. Král. Čáslav B: Míšek – Brudný, Hejný, Váňa, Svoboda (20. Krupička) – Tomíšek, Janda, V. Vondra, Hudec – Fikejz (80. Oliva), Vojtíšek (70. P. Král). Trenér Jiří Antoš.