„Neuvěřitelně jsme zaspali úvod zápasu," zahájil trenér čáslavské rezervy Miroslav Paták a pokračoval: „Hned ve druhé minutě jsme inkasovali první branku a ve čtvrté minutě druhou po naší nekoncentrovanosti. Vstoupili jsme do utkání hodně vlažně a bleskově jsme prohrávali o dvě branky. Poté jsme se konečně probrali, začali jsme hrát a napadat soupeře. Povedlo se nám donutit Jíloviště k chybám a po standardní situaci snížil Váňa na rozdíl jedné branky."

V prvním poločase měli hráči Čáslavi i další šance. „Do konce první části hry jsme měli ještě dvě velké šance. Konkrétně Mlynka, který mezi malým vápnem a penaltou netrefil branku a Váňa, který hlavou trefil svého spoluhráče Dudlu na brankové čáře. Takže jsme ještě do přestávky měli šanci výsledek otočit, ale stav zůstal bohužel nezměněn. Dva jedna pro domácí," posteskl si Paták.

Čáslav měla na to, aby zápas otočila, nicméně se jí nedařila koncovka. „Druhá polovina začala vyrovnaně. Domácí přitvrdili, ale víceméně jsme hráli lépe my. Dobře jsme bránili a vytvářeli jsme si šance. Bylo jen otázkou času, kdy vyrovnáme. To se nám povedlo po deseti minutách, kdy se prosadil podruhé v zápase Petr Váňa. Ve zbytku utkání jsme měli ještě další čtyři tutovky, ale neproměnili jsme je. Takže sice jsme dnes vyrovnali z nula dva na dva dva, ale spokojený nejsem, protože jsme měli velkou řadu šancí na to, abychom zápas otočili definitivně a zvítězili. A měli místo jednoho bodu tři," uzavřel čáslavský trenér.

Jíloviště – Čáslav B 2:2 (2:1)Branky: 25. a 55. Petr Váňa. Čáslav B: Dastych – Růžička, Petr Váňa, M. Výborný, Kutil – Zoufalý, Dudla, Pipek, Vrána – Vajgl – Mlynka (65. Janoušek). Trenér Miroslav Paták.

Adam Procházka