„Stává se již pomalu tradicí, že zimní soustředění trávíme v Novém Městě na Moravě, respektive ve čtyři kilometry vzdálených Vlachovicích v hotelu Pavla, kde máme již čtvrtou sezonu zajištěný veškerý servis s hezkými prostornými pokoji a domácí kuchyní počínaje, přes posilovnu, saunu, školící salónek, běžecké a lyžařské podmínky konče,“ řekl úvodem jeden z čáslavských trenérů Jindřich Vaněček.

Nejen běháním je v zimě fotbalista živ, a proto i letos využívaly Čáslavandy pro zpestření soustředění dobrých lyžařských podmínek a pobyt a fyzické zatížení si zpestřily výběhem na běžkách. Na vlastní kůži si vyzkoušely i Vysočina arénu, známou díky biatlonu, a celou běžeckou trať, kde se pořádá i Mistrovství světa, si projely.

„Plán, který jsme s Ivošem měli připravený, jsme splnili a děvčata by to měla na sobě, během příštího měsíce pocítit tak, že budou dostatečně fyzicky připravena na celou jarní část,“ pokračoval Vaněček. „Běžecké zátěžové trasy, které jsme záměrně situovali do hlubokého sněhu, vytrvalostní běhy, kde se střídal měkčí sněhový a tvrdší terén v dopoledních a odpoledních trénincích a večerní pravidelné cvičení v posilovně, jsme v neděli odpoledne proložili přátelským utkáním se staršími žáky Bystřice, účastníkem krajského přeboru. Po utkání následovala regenerace ve wellness bazénu s vířivkou,“ vyjmenovával náplň soustředění Vaněček.SK Bystřice n. P. U15 – FK Čáslav 2:4

V průběhu soustředění sehrály fotbalistky Čáslavi i přípravné utkání, ve kterém jim byli soupeřem žáci U15 Bystřice n. P. Utkání bylo hráno po dohodě trenérů třikrát 30 minut, neboť si trenéři chtěly vyzkoušet různé herní varianty. Zpočátku domácí žáci drželi s hráčkami Čáslavi kontakt díky své fyzické vyspělosti, ale postupem času si Čáslavandy vytvořily převahu, kterou postupně vyjádřily i gólově, kdy se třikrát trefila Buchtová, čtvrtou branku přidala Mádlíková. Oproti prvnímu utkání již byl k vidění zlepšený výkon čáslavských fotbalistek. Utkání, ve kterém předvedly již řadu fotbalových momentů, odehrály s chutí.

„Závěrem musíme děvčatům poděkovat nejen za velmi dobrý a poctivý přístup k tréninkovým povinnostem, ale i slušnému vystupování a kázni, za vzornou reprezentaci fotbalového oddílu FK Čáslav. A pochopitelně, že holkám přejeme, aby jejich podzimní devíti bodový náskok nejen udržely, ale aby se pokusily celou sezonu zakončit vítězstvím v této druhé lize, protože na první příčce, kde jsou od druhého kola, jim to moc sluší,“ zakončil hodnocení Vaněček.

Příští utkání: Čáslav – Zlíchov (neděle 18. 2., 14:00).