Krásy zasněžených vršků by si však asi rády užívaly jiným způsobem, než který jim připravili trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček. „Na Frisovkách jsme již poněkolikáté, jelikož zde máme pro naši přípravu ideální podmínky. Trénujeme třikrát denně, střídáme výběhy do krásných kopečků s běžkami, kterým některá děvčata přicházejí na chuť, jiná už je naopak nechtějí ani vidět, a dále využíváme posilovnu. Navíc je zde kompletní regenerace tzn. vnitžní bazén, vířivka, sauna atd." řekl na úvod trenér Vaněček a pokračoval: „ majitelé chaty manželé Polívkovi, ale i celý personál nám vycházející vstříc, takže spokojenost." A tak se mohou čáslavské fotbalistky v klidu připravovat na nadcházející sezónu.

Trenéry může pouze mrzet, že zde nemají kompletní kádr pohromadě, ale tak už to asi v těchto týmech chodí, jelikož některé hráčky mají pracovní povinnosti, které jim neumožní týdenní volno, jiné se zase připravují na maturitní zkoušky. „S tímto faktem bohužel nic nenaděláme, fotbal děvčata neživí, navíc si celý pobyt hradí ze svého. Ale ty, které jsou tady, makají na plno, nic nevypouštějí, soustředění berou se vší zodpovědností, jsme s jejich přístupem maximálně spokojeni", dodal trenér Ducheček.

O tom, že zimní soustředění není jen o dřině, kopcích, výbězích, běžkách, posilování, atd., ale že se dá užít i plno legrace může mluvit kapitánka týmu Kateřina Veselá :"Samozřejmě, že jsme tady především od nabírání kondice, ale trenéři to berou rozumně, mákneme si, ale zároveň zažijeme i plno legrace a zábavy a to nejen při samotných trénincích, ale i ve volném čase, je to tu prostě supr. A není nic lepšího, než každodenní závěrečný fotbálek v hlubokém sněhu" dodala s úsměvem Katka Veselá.

Po návratu ze soustředění mají čáslavské fotbalistky o víkendu volno, další přípravné utkání sehrají v nedělí 3.3., kdy od 10:00h hostí na UMT druholigový celek Mladé Boleslavi.

kk