„Začali jsme snad již tradičně zbytečně nervózním projevem, holky snad jakoby ještě „dožívaly“ sobotní oběd, nechtělo se jim běhat, všude byly o poznání déle a strach o výsledek od první minuty, jako by jim svazoval nohy,“ začal hodnotit utkání jeden z domácích trenérů Jindřich Vaněček.

 „Pozitivem první půle byly snad jen gólové momenty, kdy nejprve v 33. minutě dostala Vaněčková nalitý míč od Burešové a zpoza vápna trefila přesného „Angličana“ a šli jsme do vedení. Běžela 37. minuta a Němcová na levé straně obrany zbytečně ztratila v souboji míč, snad i po faulu a do otevřené obrany šla přesná přihrávka na nabíhající Hajnovou a tak jsme zbytečně umožnili hostům srovnat,“ doplnil Vaněček.

Hezký fotbalový moment nastal v blížícím se závěru první půle, kdy Buchtová poslala přesný centr Brothánkové, ta si míč sklepla a přesným volejem zvýšila na 2:1.

Úvod druhého poločasu vyšel rakovnickým fotbalistkám, když po nedorozumění domácí defenzívy, snadno srovnala Rychtarová.

„Druhou polovinu utkání jsme začali hrůzostrašně. To že necháme odcentrovat soupeřku balón do vápna je věc jedna, ale to, že necháme míč doputovat k soupeřce a jen přihlížíme, jak lobuje přes vybíhající gólmanku je do nebe volající hrubka,“ zlobil se Vaněček.

Hostující hráčky branka vyhecovala a v tu chvíli měly navrch, což vyústilo v pokutový kop, který s přehledem proměnila Kubešová.

Snad až tento výsledek probral Čáslavandy z letargie a začaly hrát svou hru a najednou to šlo. Ke zlepšené hře určitě přispělo i střídání. Zkušená Blanka Němcová udržela míč ve středu hry a další příchod čerstvých sil v podobě Mádlíkové a Truhlářové se trenérům vyplatil, když se obě postaraly o navýšení skóre.

V běžící 70. minutě předvedly domácí hezkou kombinaci po ose Ratajová - Burešová - Ratajová - Ašenbrenerová, následovalo uvolnění se zpoza vápna a bylo srovnáno 3:3. Branka domácí uklidnila a ty se zdravě nabudily. Další fotbalová lahůdka v běžící 74. minutě, kdy trestný kop zahrává z pravé strany z 27 metrů Brothánková, která posílá střílený míč po zemi, na který nabíhá Vaněčková a domácí jdou opět do vedení 4:3.

V 83. minutě se prosadila Mádlíková, která dostala ideální přihrávku do sóla od Němcové , naznačila gólmance střelu, obešla ji a do prázdné branky zvyšuje na 5:3. Vítěznou tečku v utkání udělala Truhlářová, která si lehce ve vápně míč posunula a její střelu si sráží do vlastní sítě Bažoutová.

„S jediným, s čím jsme spokojení, jsou tři body a hra v posledních pětadvaceti minutách hry,“ dodal Vaněček.

FK Čáslav - FK Rakovník 6:3 (2:1)

Branky: 33., 74. Vaněčková, 43. Brothánková, 71. Ašenbrennerová, 83. Mádlíková, 85. Truhlářová – 37. Hajnová, 47. Rychatarová, 66. Kubešová.

Čáslav: Jelínková – Culková (79. Truhlářová), Ašenbrennerová, Váňová (65. Němcová B.), Ratajová, Němcová V. - Brothánková, Vaněčková, Burešová, Melcherová (46. Martinez) – Buchtová (71. Mádlíková). Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

Příští utkání: Hodonín - Čáslav (sobota 6. dubna od 16 hodin).