„Dnes již známý soupeř této soutěže, ABC Bráník, nás ničím nepřekvapil. Je to nepříjemný, důrazný soupeř, který nás dovede vždy potrápit s především stále výbornou Florkovou v útoku,“ začal hodnotit utkání jeden z čáslavských trenérů Vaněček.

První poločas začal oťukávanou, oba týmy se vyvarovaly případné chyby. Přesto to byly hráčky Čáslavi, které měly optickou převahu a více se tlačily před branku soupeřek.

„Od čtvrté minuty byla znát zřejmá fotbalová převaha našich hráček, které se do soupeřek „zakously“ a k vidění bylo řada hezkých kombinačních útoků, které vyústily brankou. Po levé straně si vyměnily míč Němcová s Kovaříkovou, ta zatáhla míč až do křídla, zasekávačkou poslala míč na naběhnutou Čápovou, ta z první posunula na Burešovou, ta sklepla na nabíhající Beštovou, která zpoza vápna nedala přesnou střelou domácí brankářce Janštové žádnou šanci,“ pokračoval Vaněček.

Domácí celek ABC již tradičně hraje svou hru založenou na nakopávanou na rychlou Florkovou, která se také postarala o vyrovnávací branku domácích.

„K objektivitě lajnového rozhodčího Petra Sedláčka nemá smysl cokoli podotknout, neboť se zřejmě rozhodl, že nebude domácím hráčkám ofsajdy mávat, alespoň takový jsem měl osobní dojem já. Jsem rád, že se děvčata s touto situací vyrovnala, ikdyž nutno podotknout, že nám za první půli utekla Florková celkem třikrát a jen její další střelecká impotence nás ponechala ve hře,“ zlobil se Vaněček.

Do druhého poločasu vstoupily hostující hráčky daleko aktivněji, což jim přineslo ovoce v podobě dvou branek, o které se postarala Kovaříková, která nejprve zužitkovala příčnou přihrávku Karafiátové a o chvíli později předvedla v podstatě to samé od Klozové 1:3.

Od této chvíle držely Čáslavandy utkání zcela ve své režii a v závěru utkání aut Brotánkové přes Čápovou zúročila nabíhající Burešová 1:4 a rohový kop Brotánkové splňoval všechny parametry – napřímo 1:5.

„První poločas jsme si zkomplikovali sami svoji laxností a hlavně, nechtělo se nám asi moc běhat. Druhá půle splňovala všechny parametry fotbalu, které si s Ivošem představujeme, a hra z naší strany byla pohledná a řada akcí se musela divákům líbit. Jedinou „černou“ tečkou na utkání bylo vyjádření domácího trenéra Stibůrka, kterému se naše hra prostě nelíbila, což však tvrdí po každém našem vzájemném utkání. To nás mrzí, protože byl zřejmě na jiném utkání,“ dodal Vaněček.

ABC Bráník - FK Čáslav 1:5

(1:1, 28. Florková – 59., 63. Kovaříková, 11. Beštová, 83. Burešová, 89. Brothánková).

Čáslav: Jelínková – Grulichová, Ašenbrennerová, Karafiátová, Němcová - Stibůrková (46. Klozová), Brothánková, Čápová, Kovaříková - Beštová (70. Krejcarová), Burešová (83. Levová). Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

Příští utkání: SO 8. 9. Čáslav – Olomouc 17:00.