Domácí hráčky si hned v úvodu utkání vytvořily slibné šance, ale střely mimo branku z vyložených pozicích stanovovaly stále čisté konto na straně hostí.

„Soupeř nás školil v rychlosti, ve startu na míč, u všeho jsme byli pozdě a hlavně po pravé straně Dukly se soupeřky dostávaly až do bezprostřední blízkosti a na dostřel čáslavské branky, kde však dobře pracovala defenzivní trojice Veselá – Buřvalová - Hromádková, v čele s brankářkou Jelínkovou. My jsme se nemohli nějak dostat do tempa„ řekl jeden z trenérů hostujícího celku Jindřich Vaněček.

V 15. minutě se také osmělily Čáslavandy, když se prosadila přes domácí obranu Buchtová, která na vápně našla Truhlářovou, té se však nepodařilo zakončit levačkou proti vyběhnuvší gólmance Dolejšové tak, jak by chtěla. Běžela 21. minuta a Jelínková ukázala, že je dobré si umět postavit tyče, neboť domácí Kulhánová nastřelila břevno a z odraženého míče další zakončení hlavou skončilo opět na břevnu.

Další šance soupeře už skončila v brance. Běžela 25. minuta, kdy čáslavské fotbalistky zaváhaly s odkopem, k míči se dostala Kozlíková, která z hranice pokutového území prostřelila jinak výbornou Jelínkovou - 1:0. O tři minuty déle mohly domácí hráčky zvýšit, ale Culková zatahovala za záchrannou brzdu na brankové čáře.

Po přestávce Čáslavandy zlepšily způsob hry, zrychlily přistupování k soupeřkám v době převzetí míče a najednou jakoby domácí hráčky nevěděly, co mají hrát. Čáslavské fotbalistky se postupně začaly prosazovat ve středu hřiště. Běžela 48. minuta, Karafiátová uvolnila přihrávkou doleva Kovaříkovou, které do střely vletěla na poslední chvíli Sůrová. Krátce nato uvolnila perfektní přihrávkou Kovaříková Buchtovou, ta si obhodila i domácí Kozlovou, ale míč poslala jen těsně mimo.

Sporný moment přinesla 84. minuta, kdy šla Buchtová nebojácně v pokutovém území domácích za míčem, ale domácí Kozlová s gólmankou Dolejšovou skluzem poslaly Buchtovou na zem. Hrálo se však dál.

Závěrečné minuty se odehrávaly před „vápnem" domácích hráček, které bránily těsný výsledek zuby nehty. Velice blízko měly Čáslavandy k vyrovnání před koncem utkání, kdy šla Kovaříková po ideální přihrávce od Karafiátové po levé straně, předložila Buchtové „totální loženku", ale ta netrefila z poza malého vápna prázdnou domácí branku.

„Soupeřkám blahopřejeme k vítězství, má mladý, přesto zkušený a perspektivní tým. Soupeř byl určitě fotbalovější, z naší strany to bylo v první půli slabé, v té druhé naopak velmi dobré. Zejména za druhý poločas, a to i přes porážku, musíme naše holky pochválit za slušný výkon a chuť se „poprat" o výsledek. Dnes jsme bod určitě ztratili. Pokud i nadále zopakujeme výkony, jak středeční proti Brnu v poháru, tak druhou dnešní půli, pak věříme, že bychom nemuseli hrát ve druhé lize podřadnou roli," shodli se oba čáslavští trenéři.

Dukla Praha – FK Čáslav 1:0 (1:0)Čáslav: Jelínková – Culková, Veselá, T. Prchalová (65. Miláčková) – Buřvalová, Hromádková, Truhlářová, Bělinová, Karafiátová, Kovaříková – Buchtová. Trenéři: Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.