FK Čáslav - DFK Mladá Boleslav 3:1 (1:0)

Domácí se museli obejít bez svých opor Veselé i Karafiátové, které ulehly s horečkami, a proto museli čáslavští trenéři volit náhradní stoperskou variantu, kdy jim tah vyšel na výbornou. „Neměli jsme moc na výběr a proto jsme vsadili na zkušenost, což se nám vyplatilo. Přestože Aneta Prchalová a ani Iva Buřvalová na tomto postu nehrály, obstály na výbornou," řekl trenér Jindřich Vaněček.

První poločas byl vyrovnaný, ikdyž zpočátku měly hostující hráčky lehce navrch, oba týmy si vytvořily několik slibných šancí, přesto konto zůstávalo na obou stranách čisté. Těsně před přestávkou si při jednom z obranných zákroků hostující hráčka zahrála volejbal a z nařízené penalty Buchtová poslala domácí do vedení 1:0.

Druhý poločas byl opět do 65 minuty takřka vyrovnaný, pak však hostujícím hráčkám jakoby docházely síly a Čáslavandy se začaly prosazovat. Usadily se na polovině soupeřek a bylo jen otázkou času, kdy přijde druhá branka. To se zdařilo až v 77 minutě, kdy si u rohového praporku soupeře vyměnily míč Musílková s Fuksovou a posledně jmenovaná poslala centr do vápna, ten hostujícím hráčkám proklouzl k volné Buchtové a ta s přehledem zvýšila na 2:0.

Čáslavandy se uspokojily a během krátké doby po vstřelení branky zazmatkovaly v obraně, čehož využila Kadlecová, která umístěnou střelou snížila na 2:1.

Soupeřky kontaktní gól jakoby "nakopl" a vsadil vše na útok. Domácí odkryté obrany několikráte využily, branku se jim však podařilo vstřelit až po několikerém pokusu, kdy Miláčková ukázala soupeřkám záda a pohodlně vstřelila třetí branku 3:1.

„Děvčata přistoupila k utkání velice zodpovědně a s velkou chutí, navíc své soupeřky přehrávala i fyzicky, což velice kvitujeme. Je vidět, že si ze soustředění něco odvezla, „ dodal s úsměvem trenér Ivo Ducheček.

Statistiky

Branky Čáslavi: 38. (pk) a 77. Buchtová, 86. Miláčková. Rozhodčí: V. Müller. Čáslav: Jelínková – Culková, Prchalová A., Buřvalová, Kunášková – Truhlářová, Fuksová (75. Červinková), Musílková (80. Podhorová), Prchalová T., - Buchtová, Miláčková. Trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček. Příští utkání: neděle 10. 3. v Jihlavě v 10 hodin.

kk