„Bohužel co se týče hráčského kádru, tak nás na podzim provází neskutečná smůla, tolik zraněných a navíc dlouhodobě, jsme už dlouho neměli, každé utkání trochu experimentujeme se sestavou. Ještě štěstí, že ve stávajících hráčkách je dostatečná herní kvalita, takže výsledky jsou,“ posteskl si jeden z čáslavských trenérů Ivo Ducheček.

Kdo se na utkání opozdil, litoval, neboť branky padaly už po úvodním hvizdu. Nejprve teplická Němcová využila zaváhání hostující defenzívy a rozjásala domácí. Čáslavské fotbalistky ale odpověděly tím nejlepším způsobem a Stibůrková vzápětí vyrovnala.

Hostující hráčky se stále více a více osmělovaly a nenechaly Ročovskou v brance v žádném klidu. Třeba jen Brothánková ji nadvakrát pěkně vystrašila, zakončení však bylo nepřesné. „Na tréninku trefím úplně všechno a v zápase pak nic, musím to prolomit,“ hořekovala Brothánková.

Po patnácti minutách hry předvedla fotbalovou lahůdku Kovaříková, která zatočila míč z rohu přímo do branky. Když pak Čápová zúročila přesný pas Karafiátové, vypadalo to s domácími hráčkami zle. „Bylo velmi důležité brzké vyrovnání. Postupem času jsme pak byli aktivnější, důraznější, což vedlo k tomu, že jsme soupeřky přehrávali, děvčata předvedla řadu pěkných akcí a vstřelila krásné góly,“ pokračoval Ducheček.

Domácí hráčky se snažily ještě v úvodu druhého poločasu o vstřelení kontaktní branky, ale čáslavská defenzíva v čele s jistou Jelínkovou byla pozorná a působila jako pevná tvrz. Hostující hráčky si zkušeně výsledek hlídaly a když pak rohový kop zahraný Grulichovou přeletěl vápnem k nabíhající Čápové, která ho přesně umístila za záda Ročovské, bylo rozhodnuto.

„Zápas děvčata zvládla na jedničku. Vítězství si zcela zasloužila, hrála po většinu utkání to, co od nich vyžadujeme a co trénujeme, když k tomu přidají ještě něco navíc, je radost se na to pak koukat, takový fotbal musí hráčky bavit,“ dodal Ducheček.

Další utkání sehrají čáslavské fotbalistky v sobotu 13. října proti Pardubicím. Utkání se sehraje v Čáslavi od 12.30 hodin.

FK Teplice – FK Čáslav 1:4

Branky: 2. Němcová - 3. Stibůrková, 14. Kovaříková, 26., 81. Čápová.

Čáslav: Jelínková – Grulichová, Karafiátová, Ašenbrennerová, Němcová – Stibůrková (75. Levová), Krejcarová, Klozová, Kovaříková – Čápová, Brothánková. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.