Domácí hráčky neponechaly proti Olomouci nic náhodně, hrály aktivně, důrazně, fotbalově a zaslouženě si připsaly další tři body, kdy se navíc v utkání blýskla čtyřmi brankami Buchtová.

„Cítili jsme, že sama děvčata už v přípravě na zápas chtějí zvítězit a nezkazit si bodový zisk, a tak v kabině byla dobrá nálada a nebylo k samotnému utkání moc, co říct,“ začal hodnotit jeden z domácích trenérů Vaněček a navázal: „Do 15. minuty to bylo takové neurovnané utkání, kdy jsme se ztěžka dostávali do tempa, přestože jsme měli balon na kopačkách z osmdesáti procent stále my. Stále nám chyběla přesnější finálka do zakončení.“

Pro Čáslavandy šlo v utkání o to, zda dotáhnou skvělou podzimní sérii do konce. Po úvodním vzájemném oťukávání, začaly domácí hráčky přebírat iniciativu. Po čtvrt hodině hry si Kovaříková „pohrála“ s olomouckou defenzívou, odcentrovala na Burešovou, ta míč sklepla na Buchtovou a ta poprvé poslala míč do olomoucké sítě - 1:0.

„Ačkoliv jsme měli v této fázi neustálou převahu a soupeř hrozil jen z nákopů, které dobře zachytávala naše celá obranná řada, přesto jsme se těžko prosazovali na vápně soupeře, který tento prostor dobře zhušťoval,“ pokračoval Vaněček.

Hlízov potvrdil prvním místo vysokou výhrou 6:0 nad Bečváry.
Hlízov deklasoval Bečváry. Tupadelští nestačili na Sadskou

Domácí hráčky hýřily aktivitou, připravovaly si slibné akce, ale chyběla přesná finální přihrávka, která by vedla do zakončení. Po půlhodině hry vnesla klid mezi své řady Buchtová, která dostala míč po rychle rozehraném autu Bížovou a z otočky poslala míč podruhé za záda Hegrové 2:0.

Druhý poločas se hrál zcela v režii fotbalistek Čáslavi. Jestliže v prvním poločase měli navrch, ve druhém se jejich kvalita projevila ještě výrazněji. V 58. minutě se prosadila opět Buchtová, která přesnou střelou zúročila ideální přihrávku od Burešové - 3:0.

Čestného gólu se hráčky Olomouce přece jenom dočkaly v poslední desetiminutovce, když po nedorozumění domácí obrany následoval špatný odkop přímo na nohu hráček Olomouce, a po následném centru do vápna si srazila míč na ruku Karafiátová a pokutový kop proměnila Blahová - 3:1.

Čáslav s Královým Dvorem přišla ve třetí třetině o tříbrankové vedení a v prodloužení prohrála.
Čáslav dělilo od vítězství pět sekund, nakonec padla v prodloužení

Branka domácí hráčky nezaskočila ba naopak. Mádliková předvedla své fotbalové umění, obešla po pravé straně Helekalovou, posadila míč na nohu Čápové, která z první poslala míč k pravé tyči - 4:1.

V závěru pak Buchtová, která byla při střelecké chuti, zakončila gólovou smršť svou čtvrtou brankou v utkání. Střelu Čápové stačila Hegová jen vyrazit a Buchtová pohotově míč sklepla do branky a stanovila na konečných 5:1.

„Domníváme se, že výsledek utkání odpovídal poměru sil a šancí na obou stranách a samozřejmě jsme rádi, že jsme podzimní část zakončili vítězně. Sice se některá utkání naší skupiny budou dohrávat, ale i tak jsme s náskokem devíti bodů jasně první a chtěli bychom děvčatům za odvedené výkony poděkovat. Za své výkony si zcela zaslouží být tam, kde momentálně jsou,“ dodal Vaněček.

FK Čáslav - 1. FC Olomouc 5:1 (16., 33., 59. a 89. Buchtová, 86. Čápová – 82. pk Blahová). Čáslav: Jelínková – Culková (64. Truhlářová), Karafiátová, Krejcarová, Bížová (64. Němcová) – Brothánková (78. Grulichová), Čápová, Ašenbrennerová, Kovaříková – Burešová (64. Mádlíková), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře má novou laboratoř pro výuku mikroelektroniky.
SOŠ a SOU řemesel v Kutné Hoře má novou laboratoř pro výuku mikroelektroniky