První půle byla ve znamení stálé, lehké převahy domácích hráček, které však nezužitkovaly vcelku slibné šance. Ať už se jednalo o perfektní pas na nabíhající Brothánkovou, které však chybělo obhození hostující Svatošové, nebo Burešové, která se řítila sama na gólmanku Horákovou, ale zbrkle zakončovala za vápnem, přestože s míčem mohla pokračovat do vápna a zakončit umístěnou střelou.

Štěstí se přiklonilo k domácím hráčkám v závěru poločasu, kdy se do akce ve vápně dostala Kovaříková, která si obhodila hostující Pavkovou, a když už se chystala na střelu, byla zezadu sražena Podrazilovou a následný pokutový kop s přehledem proměnila Burešová.

„O poločasové přestávce jsme děvčatům vytkli nedůraz v osobních soubojích a to, že se nám moc nechce běhat,“ pokračoval Vaněček.

Ve druhé půli začaly lépe hostující hráčky, které začínaly mít lehce navrch, čehož dokázaly využít, když Brothánkovou na pravé straně vápna obrala o míč hostující Psotková, obratem nahrála na volnou, nabíhající Svatošovou, která zcela nekrytá pohodlně nastavila nohu a z malého vápna nedala Jelínkové šanci.

„To jsou momenty, ze kterých si vždy komplikujeme utkání. Není přece možná ztráta míče u vápna a ještě k tomu nechat soupeře odcentrovat. Také není možné, že si nedovedeme pokrýt nabíhající hráčku. Naštěstí se naše holky opět nadechly a začaly trochu makat,“ zlobil se Vaněček.

Po vyrovnávací brance se obraz hry změnil a domácí hráčky začaly přebírat iniciativu. Zlepšená hra přinesla ovoce v podobě vstřelení vítězné branky, kdy po hezké akci od Karafiátové, přes Kovaříkovou se dostal míč k zleva nabíhající Čápové, která ostrým stříleným centrem zaskočila hostující defenzívu v čele s Horákovou, která ještě měla snahu míč vyrazit, ale marně.

„Utkání z pohledu předchozích se nám tentokrát moc nepovedlo, nedařila se nám kombinační hra, byli jsme nepřesní a hlavně, chvilkama se nám nechtělo moc běhat. Šancí na jasné vítězství bylo dost, bohužel náš tým na vstřelení gólu potřebuje tři, čtyři šance. Ale přesto je vítězství zasloužené a důležité,“ dodal Vaněček.

Příští utkání čeká na čáslavské fotbalistky v Teplicích v sobotu 7. října od 15 hodin.

Čáslav - Hodonín 2:1 (1:0)

Branky: 44. Burešová, 77. Čápová - 56. Svatošová.

Čáslav: Jelínková – Grulichová (68. Levová), Ašenbrennerová, Karafiátová, Němcová – Brothánková (80. Stibůrková), Čápová, Klozová (60. Krejcarová), Kovaříková - Truhlářová, Burešová. Trenéři Ivo Ducheček a Jindřich Vaněček.

Hodonín: Horáková - Podrazilová, Svatošová, Pavková, Preguzová, Dřímalová, Bukovská, Blahová, Psotková, Horáčková, Kudláčková. Trenér Antonín Jánoš.