Čáslavskou fasádu poničila Lafatka. Čtyřikrát!

Jablonec – V dalším ligovém kole narazily čáslavské fotbalistky na letos suverénní celek soutěže – Jablonec nad Nisou. Bohužel čáslavské hráčky nastoupily v nekompletní sestavě, což se na průběhu utkání podepsalo.

24.5.2012 2

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Alena Burešová

„K zápasu do Jablonce jsme odjížděli s jedenácti děvčaty, z toho se třemi náhradnicemi a už to byla předzvěst, že na hřišti mužstva, které v této sezoně prohrálo jediné utkání a suverénně kraluje naši skupině, nemáme velkou šanci bodovat," bylo jasné jednomu z čáslavských trenérů Jindřichu Vaněčkovi.

Dodal, že Severočešky mají už dávno postup do II.ligy, ale že se jeho tým přesto pokusil poprat se o slušný výsledek.

„Řadu hráček máme zraněných, ale především nás mrzí neúčast těch, které daly přednost jiným svým aktivitám," mrzelo Vaněčka.

Čáslavským fotbalistkám nezbylo nic jiného, než jít do duelu s jasným cílem – zabezpečit obranu a eliminovat jejich nejlepší hráčku Pavlu Trojákovou zvanou „Lafatku", což se však nepodařilo, a sama tato hráčka přezdívaná podle nejlepšího jabloneckého kanonýra všech dob Davida Lafaty nastřílela všechny čtyři branky svého týmu !

Paradoxně to však byly hostující hráčky, které měly na kopačkách více jak tutovou šanci, kdy Truhlářová dostala už v 10. minutě finální přihrávku od Miláčkové, ale míč netrefila jak měla, a z očí do očí gólmance Plátkové ho trestuhodně poslala z místa pokutového kopu mimo.

Ve 22. minutě nastal zlom utkání, kdy se snažila uvolnit v pokut. území domácí Bartošová a Culková si ji hlídala tak vehementně, že ji poslala k zemi – penalta. Trojáková z ní nezaváhala načala jablonecký i svůj účet, do něhož se mělo ještě psát vesele dál.

Krátce nato přidala po samostatných akcích další dvě branky a o osudu střetnutí bylo rozhodnuto.

Ve druhém poločase domácí využili maximálního počtu střídání a postupně do hry zapojili dalších sedm děvčat, což se v tak náročném parném dni muselo na hře projevit. Jedenáct minut před koncem svým sólem z poloviny hřiště zakončila nejlepší hráčka utkání Trojáková stav utkání na 4:0.

„I přes čtyři obdržené branky musíme děvčata pochválit především za bojovnost a snahu uhrát přijatelný výsledek. Soupeř byl však tentokráte nad naše síly a zaslouženě vyhrál," dodal trenér Ivo Ducheček.

Příští utkání III. ligy: sobota 26. května – Čáslav – Všestudy (10.15).

Jablonec n/N – Čáslav ženy 4:0 (3:0). Branky: 22., 29., 36., 59. Trojáková. Rozhodčí: Lejsek, bez ŽK. Diváků: 200.

Čáslav:   Veselá I. – Culková, Veselá II., Jelínková, Havlíčková – Nezbedová, Buřvalová, Horálková, Truhlářová – Miláčková, Podhorová.  (kk)

24.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 2

Středočeský kraj se prezentoval na veletrhu cestovního ruchu na Výstavišti v Pražských Holešovicích.  Mezi pozvanými hosty na krajském stánku nechyběla Gabriela Novotná a Lukáš Kvapil – oba známí účastí v Rallye Dakar.
114

Středočeši nabídli adrenalin pro každého i ten zprostředkovaný z Dakaru

Hasičský ples ve Vlastějovicích.
85

OBRAZEM: Hasiči tančili ve Vlastějovicích

OBRAZEM: Sokolovnu zaplnily masky

Kácov - Sport tuto sobotu v kácovské sokolovně vystřídala zábava. Hasiči zde pořádali tradiční karnevaly. Nejprve odpoledne zaplnily sál děti a sešlo se jich opět více než stovka, program pro ně připravila agentura Fun Activity. Odpoledne plné tance, her a soutěží pobavilo všechny přítomné.

Budoucí Sáblíková? Brichová na olympiádě mládeže čtyřikrát zlatá

Kutná Hora /ROZHOVOR/ – V lednu se uskutečnila zimní Olympiáda dětí a mládeže. Kutnou Horu i kraj skvěle reprezentovala třináctiletá hokejistka Sršňů Natálie Brichová, která chodí na Základní školu TGM v Kutné Hoře.

Další medaile! Bronz pro Erbanovou, vybojovala ho ve sprintu na 500 metrů

Na nejkratší rychlobruslařské trati, sprintu na 500 metrů, vybojovala česká jezdkyně Karolína Erbanová bronzovou medaili! Lepší byla pouze zlatá Japonka Nao Kodairaová a stříbrná Korejka I Sang-Hwa.

O prohře Sršňů s Velkými Popovicemi rozhodly tři slepené góly

Velké Popovice - V posledním kole krajské hokejové ligy zavítali kutnohorští Sršni do Velkých Popovic. Pro Kutnou Horu bylo utkání testem před baráží, ve které budou bojovat o setrvání v soutěži. Svěřenci Stanislava Bednáře domácím vzdorovali do 50. minuty, pak ale v rozmezí tří minut třikrát inkasovali a prohráli 3:6.