SDo: Litomyšl – Čáslav 1:1 (1:0)

Úvod utkání byl ve znamení nepřesností a celý první poločas se hra o mnoho nezlepšila. Mírnou převahu si vytvořili hosté, ale větší šanci spálil domácí hráč. Po chybě obrany se objevil sám před Výborným, ale přestřelil. Neproměněnou příležitost si za Čáslavské připsal Špičák, který z úhlu neprostřelil gólmana. Branku tak přinesla 37. minuta, kdy za obranu naběhl domácí útočník a zblízka překonal Výborného – 1:0. Do poločasové pauzy už hráli jen domácí a neštěstí pro čáslavské hráče svůj tlak nedokázali přetavit v branku.

Do druhé půle přišly změny v sestavě i rozestavení. A na hřišti to bylo znát. Trvalý tlak však nepřinesl velké příležitosti. To změnila až závěrečná čtvrthodinka. Při své první gólové šanci neposlechl Ryšána míč, ve druhé příležitosti se ale prosadil – Mlynka poslal centr do šestnáctky a Ryšán se tentokrát nemýlil. Domácí mohli vzápětí odpovědět, když zůstal za obranou osamocený hráč, střelu ovšem tečoval mimo. Rozuzlení mohla přinést poslední minuta hry, kdy postupovali Špičák s Ryšánem na jediného obránce, ovšem situaci nevyřešili.

„Dnešní první poločas mě naše hra velmi zklamala. Důvodů je pro špatný výkon víc a my si to vyříkáme na tréninku. Druhá půle byla podstatně lepší, bod jsme si zasloužili. Přesto je to málo. Mrzí mě špatná spolupráce útočníků a negativní přístup některých hráčů – to jsou dva z více důvodů dnešního špatného výkonu,“ zlobil se po utkání trenér Václav Vondra.

Branka Čáslavi: 82. Ryšán. Čáslav: T. Výborný – M. Výborný, Votava, Vajgl, Ditrich (45. Mlynka) – Veselý (45. Ryšán), Zadina, Zikmunda, Král – Špičák, Žiak. Trenér Václav Vondra.

MDo: Litomyšl – Čáslav 1:5 (1:0)

„Určitě jsme chtěli odmazat tři záporné body z minulého týdne,“ začal hodnocení utkání trenér Jiří Parachin a navázal: „První půli jsme měli mírnou převahu, ale brzdili nás nepřesnosti. Domácí se z ojedinělé akce dostali do vedení a pak se už jen bránili. Druhou půli jsme předvedli to, co se stalo minule nám – za deset minut jsme vstřelili čtyři branky. Nejprve se hlavou trefil Pipek, o minutu později se trefil Čerimi, do prázdné brány zvyšoval Brunclík a hvězdnou desetiminutovku uzavřel perfektním trestňákem Veselý. Účet utkání uzavřel Kalányos, když mu branku připravil Rolenec.“

Branky Čáslavi: Pipek, Čerimi, Brunclík, Veselý, Kalányos. Čáslav: M. Výborný II – Strnad, Hejný, Pipek, Horyna – Veselý (55. Jurka), Goliáš, Brunclík, Mlynka (40. Čerimi) – Kalányos, Ryšán (50. Rolenec). Trenér Jiří Parachin.

VÁCLAV VONDRA