Čáslavským hráčkám vyšel úvod utkání, kdy z počátečního tlaku vytěžily vedení. Rohový kop Brotánkové zužitkovala v 9. minutě Burešová, která si dobře naběhla na míč a lehkou tečí nasměřovala lob za záda dobře chytající domácí gólmanky Horákové - 1:0.

„S mužstvem Hodonína máme zatím kladnou bilanci, kdy jsme všechna doposavadní utkání vyhráli a samozřejmě jsme na tuto bilanci chtěli navázat a konečně prolomit jarní trápení. V prvním poločase jsme na soupeře doslova vlétli, všude jsme byli dřív a bylo to také znát na gólových šancích, kterých bylo za prvních čtyřicet pět minut celkem pět,“ začal hodnotit utkání jeden z čáslavských trenérů Vaněček a pokračoval:

„Z pohledu vítězství jsme úkol splnili, z pohledu kombinační hry nastalo velké zlepšení, a to zejména zásluhou zadní řady, kdy se snažíme míče udržet na kopačkách a postupnou kombinační hrou přecházet do útočné fáze. Ovšem z pohledu gólového zhodnocení, jsme zatím zlepšení neudělali.“

Domácí hráčky, tak jako již tradičně, zahrály velmi dobře disciplinovaně a patří oprávněně mezi lepší čtyřku soutěže. V utkání si vytvořily dvě veliké gólové příležitosti, jednu v první půli, kdy na poslední chvíli zachraňovala Bížová, a druhou slibnou šanci měli domácí v samém závěru, kdy se míč na malém vápně odrážel od nohou čáslavských hráček, doputoval k domácí Psotkové, ale té míč sebrala z nohy a zachránila tutovku Culková. V utkání to byly ale Čáslavandy, které měly míč častěji na svých kopačkách a po celé utkání si udržovaly optickou převahu.

„Musíme poděkovat našim holkám za vcelku dobrou hru, nasazení a chvílemi i pohlednou kombinační hru. Naše děvčata zahrála zodpovědně, a i přes neúčast dvou hráček základní sestavy se s utkáním vyrovnala velmi dobře a vítězství si za předvedenou aktivní hru a odehraných sedmdesát pět minut na půlce soupeřek zasloužila. Je potřeba, aby se už chytla naše útočná dvojice, což se ještě v jarních zápasech nestalo,“ dodal Vaněček.

Hodonín - Čáslav 0:1 (9. Burešová).

Čáslav: Jelínková – Culková, Brothánková, Krejcarová, Bížová – Truhlářová, Čápová, Ašenbrennerová, Němcová (89. Frolíková) - Burešová (85. Mádlíková), Buchtová. Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.