Češi se v případě triumfu posunou na první místo kvalifikační skupiny. Přiblíží si postup na Euro 2024. Porážka by naopak znamenala setsakra velký problém. „Když teče do bot, dokážeme zabrat,“ poznamenal Šilhavý.

Po zářijové remíze se stejným soupeřem (1:1 v Edenu) se na kouče valila jedna kritika za druhou. Špatná nálada je – minimálně na pár hodin – zapomenuta. Z mužstva sálá odhodlání a touha předvést mnohem lepší výkon, což potvrdil i Souček.

Fotbalové fanoušky nečeká v Tiraně zrovna přátelské přivítání, varuje SLO reprezentace Martin Kurka
Odvážlivci z Česka zažijí peklo v Albánii. Rada zní: Nechoďte po Tiraně v dresu

„Věřím, že jsme lépe připraveni,“ zmínil muž, jehož čeká 63. mač v dresu české reprezentace. Je nabíledni, že Šilhavý udělá změny. Chybí Alex Král, otázkou je i pozice Tomáše Čvančary, jenž byl v Edenu zcela mimo hru.

Tomáš Souček na tiskové konferenci: 

Zdroj: Deník/František Bílek

Hodně propíraným tématem je rovněž přístup Albánie. Po výhře nad Polskem vede skupinu. Byla by však chyba očekávat od soupeře živelný balkánský fotbal. Hráče cepuje silný realizační tým v čele s koučem Sylvinhem (za Arsenal kdysi dávno skóroval do sítě Sparty, proslavil se také v Barceloně).

Důležité slovo má i asistent, někdejší argentinský obránce Pablo Zabaleta. „Pamatuji si ho z West Hamu, on končil a já začínal. Uvedl mě do týmu,“ dodal Souček, který momentálně září v londýnské klubu

Talent z Chelsea

Albánci se umí velmi rychle přizpůsobit taktice soupeře. „Chceme dávat krásné góly, hrát útočně. Ale musí to mít v první řadě řád a musíme bojovat,“ řekl Sylvinho.

Hlavní hvězdou jeho celku je talent Armando Broja, rodák z Anglie, jenž má albánské rodiče. Kdysi ho do svých řad lákali i funkcionáři Albionu. Hráče Chelsea s cenovkou ve výši 28 milionů eur doplňuje třeba i starý známý Qazim Laci, fotbalista hájící barvy Sparty.

Opora reprezentace Vladimír Coufal
Mrzí mě, jak je reprezentace občas vnímaná. Kritiky je příliš, říká Coufal

Jediná jistota? Bouřlivá atmosféra. Souček tvrdí: „Takové zápasy mám rád.“  Ideální by bylo umlčet vyprodaný stadion v Tiraně rychlým gólem. „Čeká nás dost možná peklo na tribunách. Nevyrovnaný boj. Ale budeme se snažit, aby i nás fotbalisté slyšeli,“ řekl Deníku Martin Kurka, SLO (styčný důstojník reprezentace pro fanoušky).

Do sektoru pro hostující příznivce má dorazit 350 až 400 odvážlivců.

Výkop čtvrtečního zápasu je naplánován na 20:45, přímý přenos obstará ČT sport.

Zbývající zápasy české reprezentace v boji o Euro: 

Česko - Faerské ostrovy (15.10., Plzeň)
Polsko - Česko (17.11., Varšava)
Česko - Moldavsko (20.11., Olomouc)