Třetí nejtěsnější výhru z posledních čtyř zápasů Jirenským v Kolíně vystřelil v 11. minutě po standardní situaci obránce Dubský. Ten byl v očích vedení hostů jejich nejlepším hráčem jinak spíše bojovného utkání, v němž větší aktivita byla přece jen na straně Viktorie. Ex-třetiligový tým tak vyšel gólově i bodově naprázdno i ze třetího utkání v řadě se soupeřem z popředí tabulky. „Nejsme teď v úplné pohodě, taháme nohy. Nejsme silní dopředu. Ale musíme se z toho dostat sami," řekl po utkání trenér poražených Tomáš Staněk.

Krok s Jirny tentokrát udržely i těsně třetí Zápy. V Benešově se oklepaly ze středeční porážky v Domažlicích a stejným poměrem (2:1) vyhrály. Domácí se sice dočkali první jarní trefy, pouze jí ovšem vyrovnávali. Zanedlouho navíc kapitán hostí Kalivoda přidal k vedoucímu gólu i asistenci na další, který už zápas rozhodl. „Je rozdílovým hráčem, který dokáže situace správně dohrát. Veškerá dřina a úsilí hráčů vyšly vniveč, protože jsme v rozhodujících momentech selhali," narážel trenér Benešova Luboš Zákostelský na to, že jeho tým nechal hostujícímu špílmachrovi v některých momentech více prostoru.

Tříbodové jarní výhry se na čtvrtý pokus dočkal Králův Dvůr. Proti Čáslavi se sice Cábelíci dostali do vedení, po vyrovnání ale museli usilovat o vítězství také ve druhém poločase, což se jim nakonec podařilo. I když ne výsledkově, tak herně hosté odčinili minulý domácí debakl s Tachovem. „Hráli jsme až do konce, měli jsme čtyři velké šance. Rozdíl byl v tom, že soupeř tři proměnil a my jen jednu," byl tentokrát s výkonem spokojený trenér Čáslavi Jiří Antoš.

V dalším venkovním utkání Dobrovice opět padaly důležité góly v samém závěru. V Sezimově Ústí, kde je doma rezerva Táborska, tým z Mladoboleslavska urval na poslední chvíli alespoň bod. Domácí se v 82. minutě dostali z penalty do vedení. Trenér Středočechů Hejno reagoval pohotově dvojím střídáním. Jeden z noviců Sodoma se v nastaveném čase po obrovské hrubce domácích dostal k míči a potvrdil roli žolíka. Po vypršení devadesáté minuty se trefil už potřetí v ročníku, celkově podeváté, přičemž většinu zápasů zahajuje na lavičce. V pokutových kopech štěstěna přiřkla bod Táborsku.

Štěchovičtí si po dvou úvodních jarních výhrách už potřetí v řadě zakopali penalty. Tentokrát po bezbrankovém a poněkud fádním průběhu utkání na hřišti téměř jistě sestupujících Brozan. Ty po úspěšném rozstřelu vyhrály třetí zápas v ročníku, první pod vedením trenéra Jiřího Němce.

Už 360 jarních minut hry se marně snaží skórovat Benátky, které nepřekvapily a černou šňůru nezastavily ani na Žižkově. Od jednoho z favoritů soutěže naopak inkasovaly čtyřku. „Žádné vítězství není jednoduché, ale i dnes tým uklidnila vedoucí branka. Je vidět, že hráči si potom více věří," uvedl k utkání trenér Žižkova Zdeněk Hašek, jehož tým zápas definitivně zlomil dvěma góly, které orámovaly přestávku.

ČFL – 23. KOLO

Tachov – Chrudim 0:3 (0:0), Králův Dvůr – Čáslav 3:1 (1:1), Převýšov – Písek 2:3 (0:2), Táborsko B – Dobrovice 1:1 (0:0), pen. 5:4, Žižkov – Benátky n. J. 4:0 (2:0), Kolín – Jirny 0:1 (0:1), Benešov – Zápy 1:2 (0:0), Brozany – Štěchovice 0:0, pen. 4:3, Most – Domažlice 1:4 (1:1).

19. Brozany 23  2 1 1 19 ­16:57  9

Poznámka: Mostu bylo odečteno šest bodů za to, že v minulosti nezaplatil za zahraničního hráče. Union 2013 ze soutěže odstoupil, jeho výsledky byly anulovány.

Střelci ČFL15 – Lukáš Kopecký (Chrudim), 14 – Marek Volf (Dobrovice), 12 – Petr Rybička (Chrudim), David Kalivoda (Zápy), 11 – Jan Hodas (Loko Vltavín), Filip Řezáč (Písek), 10 – Jakub Urbanec (Převýšov), Josef Marek (Vikt. Žižkov), 9 – Jiří Sodoma (Dobrovice).