ČFL: Lídr roznesl Benešov i v deseti

Střední Čechy – Fotbalisté Jiren a Záp využili pátečního zaváhání Loko Vltavín ve Štěchovicích a dostali se v tabulce ČFL před pražský tým na druhé, respektive třetí místo. Do čela tabulky se vrátila Chrudim, přestože odehrála podstatnou část zápasu s Benešovem v oslabení.

28.3.2016

POD ŽIŽKOVSKOU VĚŽÍ PADLI. Kolínský Michal Kouřil (v modrém) v souboji s Vojtěchem Gebertem. Jeho Viktoria zápas vyhrála 2:0. Foto: ČTK

Benešovští vyšli v úvodních dvou jarních zápasech střelecky naprázdno. V Chrudimi jim od začátku hrálo vše do karet. Nejdříve kopali penaltu, jenže Braný ji neproměnil a z dorážky trefil pouze tyč. Když pak domácí šli po dvaceti minutách do deseti po druhé žluté pro Sixtu, byli to paradoxně hosté, kdo záhy inkasoval jako první. Krčál pak po přestávce zkompletoval dokonce hattrick a favorit nakonec vyhrál 4:0.

„Porážka 0:4 je krutá, ale na úspěch jsme mohli pomýšlet, jen pokud bychom dali na začátku penaltu a soupeř hrál v deseti, ale bohužel jsme ji nedali a byli za to potrestáni," litoval trenér hostí Luboš Zákostelský. Podle trenéra Chrudimi Pavla Jirouska bylo důležité, že brankář Mrázek penaltu chytil a poté jeho tým vstřelil rychlou branku. „To nás semklo a věděli jsme, že pokud budeme dobře bránit, psychika je v tu chvíli na naší straně. A když jsme vstřelili krátce po začátku druhé půle druhý gól, začal jsem věřit, že bychom zápas mohli dotáhnout do vítězného konce. Jsem rád, že jsme Benešovu ani v deseti nedali mnoho příležitostí, aby s výsledkem něco udělal."

Jirny i Zápy vyhrály nejtěsnějším rozdílem. Viktorie rozhodla druhý domácí zápas v řadě až v závěrečných minutách. Převýšovu vstřelil rozdílový gól Čepelák z pokutového kopu nařízeného rozhodčí Zadinovou za hraní rukou jednoho z hostí. Domácím se tak ve druhém poločase podařilo otočit výsledek, do vedení totiž šli jako první hosté.

Zápům v Benátkách vystřelil zasloužené tři body Jiří Petrů. Zimní posila z Vlašimi se v 67. minutě trefila hlavou po standardní situaci kapitána Kalivody. Hosté byli do té doby o poznání nebezpečnějším týmem a výsledek bez větších problémů uhájili. „Myslím si, že o tu jednu branku jsme dnes byli lepší," soudil po utkání trenér Záp Michal Mašek. Pro domácí jde o třetí jarní porážku, navíc pokaždé bez vstřeleného gólu. „Zápas nemůžeme vyhrát, pokud nevstřelíme branku. Navíc jsme si nevytvořili žádnou brankovou příležitost. Čekáme na standardní situace, které se nám dnes nedařily. Takto nemůžeme hrát. Chybí nám mezihra. Tento zápas byl ze tří jarních nejhorší. Na mysli mám zejména herní stránku," zamířil trenér Benátek Vladimír Sedláček po utkání s kritikou do vlastních řad.

V roli na jaře střelecky nepokořeného týmu zamířil k prvnímu venkovnímu utkání Kolín. Na Žižkově přečkal hned v úvodu penaltu, kterou brankář Vízek zneškodnil Pavlatovi. Jenže zkraje druhé části dostali Pražané možnost reparátu a zkušený Volek pomocí tyče rozvlnil síť. Domácí pak výhru ještě pojistili. „Především v defenzivě věděli naši soupeři co hrát. V předešlých dvou kolech uhráli vzadu nulu. Na jaře jsme první, kdo je porazil," cenil si trenér Žižkova Zdeněk Hašek výhry po ne zrovna oslnivém výkonu. To hostující Tomáš Staněk, který v sestavě řešil četné absence, herní projev svého celku rozhodně nezatracoval a litoval některých neproměněných šancí.

Hodně nevydařené vystoupení má za sebou Čáslav, kterou na umělé trávě pokořil jen střídající Kropáček třikrát, celkově domácí inkasovali od Tachova pět gólů.

Štěchovice přišly proti devíti o bod
Fotbalisté Štěchovic bodovali také ve čtvrtém jarním utkání. V páteční předehrávce porazili po penaltách Loko Vltavín pronásledující na čele tabulky vedoucí Chrudim. Domácí měli po obratu ve skóre, který dvěma góly zařídil útočník Batka, nakročeno dokonce k tříbodové výhře. Hostům dohrávajícím bez dvou hráčů vyloučených ve vyostřeném druhém poločase se ale podařilo v nastaveném čase srovnat. V rozstřelu se Štěchovickým dařilo na rozdíl od minulého utkání více než soupeři.

Vítěznou povinnost splnili proti posledním Brozanům také fotbalisté Dobrovice. Na jedinou branku v síti běhavého a pozorně bránícího týmu okolo kapitána Pikla a trenéra Jiřího Němce si ovšem domácí příznivci museli počkat až do 72. minuty, kdy se po rohovém kopu prosadil Soběslav.

ČFL – 22. kolo

Benátky n. J. - Zápy 0:1 (67. Petrů), Vikt. Žižkov - Kolín 2:0 (53. Volek z pen., 70. Petrášek), Čáslav - Tachov 0:5 (68., 72. a 90. Kropáček, 28. Folejtar, 60. Hoffmann), Domažlice - Táborsko B 5:1 (45. a 51. Braun, 48. Končal, 53. Černý, 70. Krmenčík - 8. Novák), Jirny - Převýšov 2:1 (54. Dubský, 85. Čepelák z pen. - 52. Urbanec z pen.), Chrudim - Benešov 4:0 (21., 49. a 59. Krčál, 75. Rybička, ČK: 19. Sixta – Chr.), Písek - Most 3:0 (3. a 12. Zeman, 35. Milec), Štěchovice - Loko Vltavín 2:2, pen. 5:4 (11. a 43. Batka - 7. Podzimek, 90. Hodas, ČK: 65. Macháč, 70. Vokoun – oba Loko), Dobrovice - Brozany 1:0 (72. Soběslav).

19. Brozany 22  2 0 1 19 16:57  7

Mostu bylo odečteno šest bodů za to, že v minulosti nezaplatil za zahraničního hráče. Union 2013 ze soutěže odstoupil, jeho výsledky byly anulovány.

Autor: Luboš Kurzweil

28.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Krajský soud v Praze se v pondělí 23. října vrátil ke korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha.
13

Rath zavalil soud přívalem slov, předseda senátu je prý podjatý

Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.

Krize středočeské koalice pokročila, námluvy ANO s ČSSD už nejsou tajné

Hejtmanka lákala pozornost ke středním Čechám. Ve Washingtonu

Střední Čechy – O lokality ve středních Čechách se nyní více zajímají členové týmů americké centrály softwarového gigantu Microsoft.

Debaty o penězích pro nemocnice může kdokoli sledovat i z domova

Střední Čechy – V úterý se sejdou zastupitelé Středočeského kraje. Jednat mají hlavně o plánu investic a o penězích pro krajské nemocnice. Jistě se zmíní i o aktuální krizi krajské koalice – k ráznému řešení však asi nepřistoupí.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.