Přitom začátek zápas nenasvědčoval tomu, že by Kutná Hora měla vyhrát. Hosté byli nebezpeční, ale do vyložené šance se nedostali. Domácí vysvobodila 34. minuty, kdy se u brankové čáry uvolnil Wolf, dal míč pod sebe a Cimr se radoval ze své první divizní trefy – 1:0. Do přestávky ještě vytáhl parádní jedovku Vácha a balon se odrazil od tyče hostující brány.

Po přestávce pokračoval vyrovnaný fotbal a částečné rozuzlení nabídla 66. minuta, kdy si míč navedl do středu hřiště Urban a přesnou ranou za tyč zvýšil na 2:0. Za pět minut sice hosté odpověděli, když se z otočky trefil Hemzáček, ale na výsledku 2:1 se už nic do konce zápas nezměnilo.

„Hráli jsme těžký zápas," přiznal trenér Kutné Hory Radek Kulhánek a začal duel hodnotit: „Prvních dvacet minut jsme podali nejhorší výkon v sezoně. Asi se na nás podepsalo i počasí, možná i uspokojení z předchozích výsledků, ale celý týden jsme pracovali na tom, že utkání nebude jednoduché. Soupeř měl o bod více jak my, navíc zvládl zápas venku. Přední Kopanina sem přijela bez stresu."

Kulhánek přiznal, že před první brankou chtěl Cimra vystřídat: „Naštěstí jsme dali gól po trefě Cimra, přitom jsem už deset minut řešil, že bych ho vystřídal. Nakonec dal důležitý gól. Střídání jsme pozdrželi a ve finále to byl dobrý tah, protože se nám zranil Marek Wolf a museli jsme změnit sestavu. Možná si dávám za vinu, že jsem trochu srab a nedal jsem dřív do hry Vítka Piskače, který ukázal, že by na to měl. Nemusel jsem se bát a zápas by se asi vyvíjel lépe. Do hry přinesl oživení, měl dobrou práci s míčem a škoda jedné dobré střely."

Tři body se však počítají. „Jsem rád, že máme tři body. Hlavní bylo potvrdit tři body z venku. Musíme pracovat na tom, abychom přilákali lidi do Lorce i na výkon, ne jen na výsledky, protože se mi naše hra moc nelíbila. Nicméně máme tři body," usmál se kritický trenér.

Kutná Hora – Přední Kopanina 2:1 (1:0)Branky: 34. Cimr, 66. Urban – 71. Hemzáček. Rozhodčí: Cihlář – Cupl, Navrátilová. ŽK: Regner, Vácha, Nekvinda – Poláček. Diváci: 200.

Kutná Hora: Ptáček – Skokan (23. Šesták), Franc, Regner, Nekvinda – Vácha (83. Hačka), Wolf (51. Hradílek), Šindelář, Urban – J. Kulhánek (90. Vocel) – Cimr (73. Piskač). Trenér Radek Kulhánek.

Přední Kopanina: Švarc – Melničuk, Urban, Podkul, Poláček, D. Vašut (51. Průša), Flaks (73. Šíma), Pešír (82. Mikeš), Bláha, Čihák, Hemzáček. Trenér Miroslav Vašut.