Štěchovice – Kutná Hora 2:2 (0:2)

Trenér Kutné Hory Radim Truksa byl hodně zklamaný, zvlášť po skvělém prvním poločase: „První poločas jsme byli jasně lepší, diktovali jsme tempo hry. Vytvářeli jsme si šance a dali jsme krásný gól po nacvičeném signálu z rohového kopu, kdy to Lukáš Doležal trefil přímo do šibenice. Soupeře jsme do ničeho nepustili, naopak jsme hrozili. Po jednom brejku a faulu na Auera jsme kopali penaltu, kterou Růžička bezpečně proměnil.“

Druhý poločas už takový nebyl. „Zdálo se, že to uhrajeme, ale bohužel druhý poločas byl opakem,“ říkal naštvaný Truksa, „Domácí na nás vlétli a zatlačili nás. Po našich dětinských chybách jsme si nechali vítězství vzít. První gól jsme dostali po odraženém balonu, kdy to domácí pěkně trefili. Druhý gól jsme dostali v devadesáté páté minutě z posledního nakoplého balonu do vápna. Gól jde jednoznačně na vrub brankáře Vavřiny.“

Není to první chyba kutnohorského brankáře, ale změna v bráně se zatím nechystá. „Nevím, ještě jsem o tom nepřemýšlel. Jestli vyměníme gólmana, je předčasné,“ uvedl trenér Sparty.

Bod z venku je ale i tak dobrý. „Chtěli jsme bodovat, což se nám podařilo. Z tohoto pohledu můžeme být spokojeni, ale jsem hodně naštvaný, protože jsme utkání měli dovést do vítězného konce,“ zdůraznil Radim Truksa.

Branky: 60. Servus, 90(+5). M. Braný - 16. Doležal, 22. pok. kop Růžička. Rozhodčí: Pechanec - T. Drábek, Hamřík. ŽK: J. Vančura, Skokan, Linhart. Diváci: 320. Štěchovice: Macho - Cihelka, Müller, Novák, Drechsler - Kondráš, J. Cienciala, L. Jelínek, Lukše - M. Braný, Marek. Kutná Hora: Vavřina - T. Skokan, Tomíšek, Doležal, Linhart – Růžička - M. Šváb, Klička (90. V. Vančura), J. Vančura (89. M. Frejlach), Filipec (81. Černohlávek) – Auer. Trenér Radim Truksa.