Čechie Tuklaty - FK Čáslav 1:4 (0:1)

Nastřelené břevno a tyč, nespočet gólových příležitostí, dva samostatné úniky hráček na Honlovou v brance domácích, které nebyly zakončeny tak, jak by měly, jen jeden jediný gól. Takto by se dala ve stručnosti charakterizovat první půle čáslavských hráček na hřišti Tuklat, se kterými měly doposud čáslavačky pasivní bilanci. Domácí hráčky se během první půle prakticky nedostaly na dostřel čáslavské branky.

„Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, vzhledem k předchozím našim vzájemným utkáním. Byli jsme si toho plně vědomi, a proto také rozestavení našich hráček odpovídalo udržení středu hřiště a stálou nátlakovou hrou donutit soupeře k chybám. Bohužel, ačkoliv soupeř kupil jednu chybu za druhou, nedařilo se nám skórovat ani z těch nejvyloženějších šancí. Navíc, ač nerad to dělám, ale musím říci, že k nedobré atmosféře přispěl svými výroky hlavní arbitr," řekl na úvod trenér hostí Jindřich Vaněček.

Hrálo se v podstatě na jedné polovině hrací plochy a Čáslavandy se prosadily až v samém závěru poločasu, kdy se po rohovém kopu dostala k míči Karafiátová, prodloužila balon ve vzduchu na zadní tyč a Aneta Prchalová hlavou poslala míč do tuklatské sítě - 0:1.

Na začátku druhého poločasu si hostující hráčky vybraly „oddechový čas" a jen pomalu se začaly dostávat do tempa, ačkoli soupeře do žádných gólových situací nepustily. Paradoxně, když už se opět začaly dostávat do hry, nesmyslnou ztrátou míče v rozehrávce na vlastní polovině umožnily domácí Pecekové srovnat skóre na 1:1. Než se však domácí stačily doradovat ze vstřelené branky, Karafiátová na nic nečekala a z 30 metrů překrásnou střelou pod břevno zaskočila domácí obranu i Honlovou v brance a hostující hráčky šly opět do vedení - 1:2!

Branka ještě více vyburcovala Čáslavandy a už se hrálo jen podle jejich not. Zejména po pravé straně se prosazovala jak Truhlářová, tak i Miláčková a tutovky, které předkládaly do vápna volaly po gólech, marně.

Truhlářová pak dala o sobě vědět dvakrát po sobě, jak v 76. minutě, tak i v samotném závěru nastaveného času, pečetila vítězství čáslavských fotbalistek 4:1.

„Bylo to pro nás velice důležité vítězství. Děvčatům musíme poděkovat za předvedený výkon, za udržení nervů na uzdě a velkou vůli po vítězství, které si více než zasloužila," dodal trenér hostujících hráček Ivo Ducheček.

Statistiky

Branky: 63. Peceková – 44. A. Prchalová, 65. Karafiátová, 76. a 94. Truhlářová. Čáslav: Jelínková - Culková, Veselá, Horálková, Kunášková (88. Havlíčková) – Truhlářová, Buřvalová, Karafiátová, T. Prchalová - (75. Nezbedová) - Miláčková, A. Prchalová (85. Podhorová). Trenéři Ivo Ducheček, Jindřich Vaněček.

kk