Vrdský trenér David Plašil byl se zimní přípravou spokojený jen na půl. Starší chlapi z kádru moc netrénovali. „Hlavně chodili dorostenci. Jejich účast je dobrá. Starší zkrátka nechodí,“ pokrčil rameny trenér. Může ho však těšit, že většinu kádru tvoří právě mladí dorostenci. „Z tohoto hlediska jsem spokojený s jejich přístupem. Kluci makají. Přípravu mám najetou již několik let a dělám ji pořád stejně. Myslím si, že hráčům, kteří chodili, se zimní příprava vrátí,“ podotkl Plašil. Ze starších borců odmakal celou přípravu zkušený obránce Milan Tomíšek a spolu s ním i Jiří Šolta. 

Vrdy trénovaly třikrát v týdnu. Na okresní přebor však podle Plašila bohatě stačí dva tréninky týdně. V čem tkví kouzlo jeho přípravy? „Chodili jsme trénovat do haly a později jsme začali chodit i ven. Ze začátku se hodně běhá, pak se věnujeme síle a rychlosti. Na závěr už je jen rychlost,“ popsal kouč Vrdů. Tuto metodu má vyzkoušenou: „Vím, že pokud hráč absolvuje přípravu celou, je připravený na celý fotbalový rok.“

V okresním přeboru, jak je vidět, je fyzická kondice rozhodující. Pokud kvalitnímu fotbalistovi chybí, dlouho mu jeho herní schopnosti nevydrží. „Když je tým naběhaný a napadá, tak má většina mužstev v okresním přeboru velký problém. Nemusíte být ani tak fotbaloví, ale když vydržíte běhat devadesát minut, jste schopni porazit kohokoliv,“ uvědomoval si David Plašil. 

Kádr podzimního mistra se téměř nezměnil. Z týmu nikdo neodešel. „Jediný, s kým mám problém, je Jirka Luňáček, ale ten stejně nehrál. Má složitou práci a zřejmě ve Vrdech hrát nechce. Nebyl ani na jednom tréninku,“ řekl trenér. Vrdy by mohly vyměnit Jiřího Luňáčka za Filipa Víška z Horních Bučic. Zatím tohoto ofenzivního hráče s chutí pro fotbal zkouší. 

Na čele tabulky mají Vrdy tříbodový náskok. Udržet ho nebude jednoduché. „Musíme se udržet na vítězné vlně. Kluci musí mít chuť vyhrávat. Všude jinde na okrese kluby stagnují. Vidím to, když sháním přátelské zápasy pro áčko nebo dorost. Týmy zkrátka netrénují. Musíme se snažit udržet tým pohromadě. Když budou kluci trénovat, tak přijdou úspěchy,“ ví moc dobře Plašil.

Vrdy v přípravě porazily Habry a Křesetice, prohrály se Zručí. Ještě je čeká před startem jarní části Hlízov a Čáslav B. „Chceme soutěž vyhrát. Cíl klubu zatím nevím. O postupu jsme se ještě nebavili. Po sezoně mi totiž sedmdesát procent kluků odejde na vysokou školu,“ usmíval se trenér Vrdů a k jarní části dodal: „Nemám vybrané top zápasy, ale těším se na Nové Dvory, protože kluci Rejthárkové jsou příbuzní mé manželky. S nimi to je vždy zvláštní. Beru je jako favority. Těším se i na Karla Růžičku z Malína, se kterým jsem dobu pracoval. Naopak do Sedlce se moc netěším. Na ně neumíme. Ani nemáme růžové vztahy, i když už se trochu zlepšily. Nicméně na pivo asi nepůjdeme.“